Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 21 • L 19
22C
Sr
23C
Czw
26C
Pt
26C
Sob
27C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNowa radna w Platformie Obywatelskiej. Jakie będą jej zadania?
Katarzyna Zwierzchowska, PO, radna - ST
29.03.2017 | 11:33

Nowa radna w Platformie Obywatelskiej. Jakie będą jej zadania?

W środę odbyło się ślubowanie nowej radnej.

Na zdjęciu: Katarzyna Zwierzchowska oficjalnie objęła mandat radnej.

Fot. ST

Katarzyna Zwierzchowska została radną Bydgoszczy. Podczas środowej sesji oficjalnie rozpoczęła sprawowanie mandatu.

Wakat w radzie miasta wystąpił po rezygnacji Macieja Zegarskiego, który swoją decyzję tłumaczył obowiązkami zawodowymi. Na stanowisku szefa klubu PO zastąpiła go Monika Matowska, a w radzie jego miejsce zajmie Katarzyna Zwierzchowska – To dobrze nam znana działaczka społeczna – mówił przewodniczący Zbigniew Sobociński w czasie ślubowania, które odbyło się na początku środowej sesji.

Szefowa fundacji Dum Spiro Spero uzyskała podczas wyborów w 2014 roku trzeci wynik na fordońskiej liście PO, gromadząc 763 głosy. Nad przejęciem mandatu po Zegarskim nie zastanawiała się długo. – Przyszło to niespodziewanie, ale decyzja była prosta. Startowałam w wyborach, więc teraz potrzebna była konsekwencja – mówiła nam Zwierzchowska po ślubowaniu.

Nowa radna zasiadać będzie w czterech komisjach – Rodziny i Polityki Społecznej, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Kultury i Nauki oraz Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą. Jak zapowiada, w znacznej mierze skupi się na temat społecznych. – Mieszkam w Bydgoszczy od zawsze, udzielam się dla mieszkańców, więc myślę, że wiem, co zrobić, aby żyło się nam lepiej – tłumaczyła radna.


Powiązane treści