Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeNowa ścieżka rowerowa w gminie Białe Błota. Będzie gotowa pod koniec roku
07.05.2021 | 13:58

Nowa ścieżka rowerowa w gminie Białe Błota. Będzie gotowa pod koniec roku

Na zdjęciu: Umowę na dofinansowanie inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020 podpisali wójt gminy Białe Błota Dariusz Fundator i wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

Fot. Urząd Gminy Białe Błota

W sołectwie Ciele powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Wójt gminy Białe Błota i wicemarszałek województwa podpisali umowę dotyczącą tej inwestycji.

Umowa podpisana przez wójta gminy Białe Błota Dariusza Fundatora oraz wicemarszałka województwa Zbigniewa Ostrowskiego dotyczy dofinansowania inwestycji ze środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Szacowany koszt inwestycji to blisko 1,8 mln zł, a pozyskane przez gminę dofinansowanie z RPO wynosi maksymalnie ponad 836 tys. zł.

Jak informuje białobłocki urząd, inwestycja, która zrealizowana zostanie wzdłuż ul. Osiedle w Cielu ma w znacznym stopniu poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. – Wybudowanie ścieżki pieszo-rowerowej umożliwi komfortową, a przede wszystkim bezpieczną jazdę rowerem oraz przemieszczanie się pieszych i dzieci do pobliskiej szkoły – mówią urzędnicy. Droga w przyszłości otworzy sieć ścieżek pieszo-rowerowych, łącząc się z planowaną inwestycją na kolejnym odcinku przy ulicy Osiedle, a także na ulicach Farmerskiej w Cielu i Zagajnikowej w Prądkach.

W ramach inwestycji, powstanie ścieżka pieszo-rowerowa na odcinku ok. 1 600 metrów – od skrzyżowania z ul. Ogrody do skrzyżowania z ul. Obwodową (drogą serwisową drogi ekspresowej S10), ma ona mieć 2,5 m szerokości, a jej nawierzchnia zostanie wykonana z betonu asfaltowego. W zakres zadania wejdą także roboty budowy i przebudowy skrzyżowań, zjazdów, rowów odwadniających i przepustów, ale też lokalna przebudowa odcinka ponad 200 metrów nawierzchni ul. Osiedle. Jak przekazał w mediach społecznościowych wójt gminy Białe Błota Dariusz Fundator, termin realizacji zadania to sześć miesięcy od dnia podpisania umowy, a ta z wyłonionym wykonawcą ma zostać podpisana w połowie maja br.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści