Bydgoszcz
13C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 15 • L 12
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
26C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNowa siedziba bydgoskich policjantów. Budynek z długą historią został wyremontowany [ZDJĘCIA]
31.01.2021 | 13:50

Nowa siedziba bydgoskich policjantów. Budynek z długą historią został wyremontowany [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Nowa siedziba Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy mieści się przy ul. Chodkiewicza.

Fot. KWP Bydgoszcz

Od początku lutego Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy zacznie funkcjonować w wyremontowanym budynku przy ul. Chodkiewicza 32.

Oprócz biur w budynku znajdzie się też nowoczesne centrum dowodzenia dla służb dyżurnych z komendy miejskiej i wojewódzkiej. – Jest to doskonałe rozwiązanie na przyszłość, gdyż w przypadku odbywających się dużych imprez masowych, zawodów sportowych i innych znaczących wydarzeń, ułatwi prowadzenie działań i ich koordynację – wyjaśnia podkom. Lidia Kowalska.

Dokumentacja projektowa dla modernizacji budynku została opracowana w 2016 roku. Wtedy też wydano pozwolenie na budowę. Całkowity koszt inwestycji, wraz z wyposażeniem obiektu, wyniósł ponad 24 miliony złotych. Pomieszczenia zostały wyremontowane i zaopatrzone m.in. w nowy sprzęt radiokomunikacyjny, telefoniczny i komputerowy. Część elementów z minionych lat, jak fragmenty elewacji czy kafle zostały zachowane, aby nawiązywać do pierwotnego przeznaczenia budynku i jego historii. Dzieje obiektu sięgają bowiem 1914 roku, gdy został on wybudowany dla domu sierot.  W czasie II wojny światowej wykorzystywany był do przetrzymywania polskich więźniów zatrzymanych przez gestapo, a następnie funkcjonował tam niemiecki szpital wojskowy. W 1945 roku przez kilka miesięcy w budynku zorganizowany został obóz przejściowy dla jeńców niemieckich. Po wojnie przeprowadzono zaś remont budynku i zajęła go Służba Bezpieczeństwa, a od 1956 roku Komenda Wojewódzka Milicji Obywatelskiej. Funkcjonariusze mieli tam swoją siedzibę aż do czasu wybudowania nowej komendy wojewódzkiej przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Od tego czasu budynek przy Chodkiewicza stał pusty.

Wraz z oddaniem do użytku obiektu przy ul. Chodkiewicza do dyspozycji komendy miejskiej zmieniły się kwestie organizacyjne. Do nowo wyremontowanego budynku przenosi się Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy wraz ze swoim I Zastępcą do spraw prewencji. Natomiast w budynku przy ul. Wojska Polskiego 4 pozostaje Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy do spraw kryminalnych.

Wejście główne do budynku przy ul. Chodkiewicza będzie otwarte w godz. 7:30-15:30. Po godz. 15:30 przy wejściu głównym funkcjonować bęzie domofon, z którego mogą korzystać petenci. W recepcji i na drzwiach głównych do budynku znajduje się informacja, że przestępstwa i wykroczenia należy zgłaszać w Komisariacie Policji Bydgoszcz – Śródmieście. Przyjmowanie petentów w sprawie skarg będzie odbywało na dotychczasowych zasadach w każdy wtorek w budynku przy ul. Chodkiewicza 32.

W budynku przy ul. Chodkiewicza 32 będą następujące komórki organizacyjne bydgoskiej komendy: Wydział Prewencji, Wydział Sztab Policji, Wydział Kadr i Szkolenia, Zespół Kontroli, Zespół ds. Dyscyplinarnych, Zespół Ochrony Pracy, Nieetatowy Zespół Wywiadowczy, Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych, Jednoosobowe stanowisko ds. Prawnych.

W budynku przy ul. Wojska Polskiego 4 nadal funkcjonować będą: Wydział dw. Z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, Wydział Kryminalny, Wydział Dochodzeniowo-Śledczy, Wydział dw. Z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców.

W budynku przy ul. Iławskiej 24 funkcjonować będą: Wydział Ruchu Drogowego, Wydział Administracyjno-Gospodarczy, Wydział Łączności i Informatyki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
4 miesięcy temu

Tam będzie wydział prewencji czyli miedzy innymi damscy bokserzy czyli ci co nawet posłankę potrafią uderzyć w twarz.

Benc Benc 12
Benc Benc 12
4 miesięcy temu

Parking mają na Gdańskiej przy „Drukarni” , tak nie co w ukryciu za budkami Frymarku 😉

Marian
Marian
4 miesięcy temu

…nowy budynek dla prewencji…? To chyba jakiś żart…

Marian
Marian
4 miesięcy temu

…dawny budynek po SB…i wszytko jasne…

Rafał
Rafał
4 miesięcy temu

Tak dokładnie parking przy drukarni. I na dodatek włączony silnik paliwo to raz i 1 minuta przekroczona wliczony silnik i mandat !!!

Powiązane treści