Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 8 • L 6
14C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNowa tablica na UTP odsłonięta. Rektor: „Oddajemy cześć zmarłym studentom” [ZDJĘCIA]
15.10.2017 | 15:03

Nowa tablica na UTP odsłonięta. Rektor: „Oddajemy cześć zmarłym studentom” [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Tablica pojawiła się na ustawionym w zeszłym roku "głazie pamięci".

Fot. Paweł Wróblewski

W połowie października dwa lata temu w jednym z budynków Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy odbyła się impreza inaugurująca rok akademicki, podczas której zginęło troje studentów. W niedzielne popołudnie pracownicy uczelni oraz rodzice i przyjaciele tragicznie zmarłych osób spotkali się, by oddać im cześć.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 12:00 przy tzw. głazie pamięci umieszczonym pomiędzy budynkami 2.1 i 3.1. na terenie kampusu UTP. Jako pierwszy głos zabrał rektor uczelni prof. Tomasz Topoliński, który w kilku zdaniach przypomniał o tych dramatycznych momentach. – Czas zmienia trochę punkt widzenia, spojrzenia na to, co się stało. Zacierają się pewne szczegóły i zaczynamy myśleć w kategoriach bardziej ogólnych. Kierownictwo uczelni chce jednak, by te szczegóły nie zatarły się. Stąd chcemy, by na tym kamieniu pojawiła się płyta, gdzie imiona i nazwiska tych młodych ludzi zostaną zapisane i nie powinny zniknąć  z pamięci – mówił rektor.

Odsłonięcie wspomnianej tablicy było głównym celem niedzielnego spotkania. Czynność tę poprzedziła jeszcze modlitwa poprowadzona przez księdza. Duchowny przedstawił też krótkie rozważania na temat życia, śmierci i spotkania z Bogiem oraz pobłogosławił tablicę i obelisk. Uczestnicy obchodów wspólnie odmówili Anioł Pański oraz dziesiątkę różańca świętego. Oczywiście nie zabrakło też zapalenia zniczy i złożenia kwiatów.

Przypomnijmy, że w bydgoskim Sądzie Okręgowym trwa proces w sprawie tragicznych wydarzeń z 2015 roku. Na ławie oskarżonych siedzą cztery osoby. CZYTAJ WIĘCEJ


Powiązane treści