Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSE
H 22 • L 21
16C
Sr
14C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowa ulica powstanie w Fordonie. A wraz z nią – nowy kompleks mieszkaniowy
ulica-studencka-fordon-bb
30.03.2018 | 18:48

Nowa ulica powstanie w Fordonie. A wraz z nią – nowy kompleks mieszkaniowy

Wracamy do tematu ulicy Studenckiej.

Na zdjęciu: Miejsce, w którym powstanie nowa ulica.

Fot. BB

Jak informowaliśmy wcześniej, nowa ulica w Fordonie ma nosić nazwę ulicy Studenckiej. Powstanie ona w pobliżu ulic Strzeleckiego i Bydgoskich Olimpijczyków. Jej budowa wiąże się z planami realizacji nowego kompleksu mieszkaniowego.

Wieść o tym, że ratuszowy zespół do spraw nazewnictwa ma zamiar nadać nazwę nowej ulicy w Fordonie, podaliśmy jako pierwsi 21 marca.  Dziś możemy przedstawić więcej informacji w tej sprawie. Plany związane z nową ulicą łączą się bowiem z zapowiedziami realizacji dużego kompleksu mieszkaniowego w rejonie Akademickiej i Kaliskiego.

Studencka ma być przedłużeniem ulicy Strzeleckiego w kierunku ulicy Akademickiej. Pomysł na jej nazwę wywodzi się z plebiscytu dotyczącego dekomunizacji patronów zorganizowanego przez Fordońską Spółdzielnie Mieszkaniową – wówczas Studencka miała zastąpić gen. Zygmunta Berlinga. Ostatecznie nowy patronem ulicy został gen. August Emil Fieldorf „Nil”, lecz propozycja mieszkańców Fordonu zyskała uznanie zespołu do spraw nazewnictwa i została wykorzystana przy kolejnej okazji. Aktualnie propozycja nadania tej nazwy nowej drodze jest opiniowana przez Radę Osiedla Nowy Fordon.

Warto jednak wspomnieć, dlaczego na dotychczas nieużytkowanym terenie ma powstać nowa droga. Wiąże się to z planami Grupy Kapitałowej Immobile – właścicielem terenu jest wchodząca w jej skład spółka Makrum Projprzem S.A. Obszar między ulicą Akademicką a Strzeleckiego był oferowany wcześniej innym bydgoskim deweloperom, lecz ostatecznie to Immobile zamierza na nim już niebawem rozpocząć realizację nowego projektu mieszkaniowego. 28 grudnia Makrum Projprzem S.A. złożył trzy wnioski o pozwolenie na budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z instalacjami wewnętrznymi.

Jak udało nam się ustalić, cały kompleks ma zawierać 13 czteropiętowych bloków, których głównym projektantem jest architekt Krzysztof Łukanowski. Inwestycja ma być realizowana etapami – prace nad pierwszymi budynkami mają rozpocząć się już niebawem. Warto dodać, że budowa drogi jest zapisana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru.


Powiązane treści