Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe autobusy w MZK. Na których liniach pojadą?

Dodano: 01.08.2020 | 09:20

Na zdjęciu: Pięć nowych Solarisów jest już w Bydgoszczy.

Fot. MZK

Na bydgoskie ulic wyjechały nowe autobusy. To efekt realizacji umowy zawartej przez MZK.

W Bydgoszczy jest już pięć nowych autobusów przegubwych. Druga partia zamówienia składająca się z trzech pojazdów jednoczłonowych ma trafić do naszego miasta w drugiej połowie sierpnia. Mogąc pochwalić się normą emocji spalin EURO 6, wszystkie one zastąpią bardziej wyeksploatowane i mniej przyjazne dla środowiska pojazdy z normą EURO 3. Wyposażone są w cyfrowy monitoring z dodatkową kamerą boczną, dostęp do internetu przez Wi-Fi, czytelną informację pasażerską i system zapowiedzi, w tym specjalną tablicę dla słabowidzących, klimatyzację i porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, a ponadto w celu poprawy przewozu dzieci w wózkach na wysokości trzecich drzwi autobusu przegubowego dodatkowo usytuowane i oznakowane zostało specjalne miejsce na drugi wózek.

– Autobusy Solarisa są bardzo atrakcyjne zarówno pod względem aranżacji wnętrza, jak też stylistyki zewnętrznej. Wzornictwo tego pojazdu zdobyło szereg prestiżowych nagród, m.in. iF DESIGN AWARD, UITP Award i TOP Design Award – chwali urząd miasta. Od tego roku wszystkie autobusy we flocie MZK są niskopodłogowe, a ponad połowa jest wyposażona w klimatyzację, internet i spełnią normę emisji EURO 6.

Nowe autobusowy będą kursowały na liniach 52, 54, 64, 65, 71, 74, 89, 97/98. Na zakup ośmiu pojazdów MZK przeznaczyło 17,8 mln zł.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments