Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe centrum handlowe ma powstać w Szubinie. Przedstawiono pierwsze szczegóły [WIZUALIZACJE]

Dodano: 28.02.2023 | 07:16

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać centrum handlowe w Szubinie.

Fot. RWS Group / wizualizacja

RWS Group przedstawiło plan wizualizacji budowy centrum handlowo-usługowego, które ma powstać w Szubinie. – Jedną z głównych zalet inwestycji jest jej lokalizacja i dogodne połączenie z trasą szybkiego ruchu S5 – mówią przedstawiciele inwestora.

O planie budowy tego typu centrum mówi się w Szubinie od dłuższego czasu. Teraz miasto i gmina z powiatu nakielskiego ma mieć nowy Regionalny Park Handlowy. – Ciągły wzrost liczby mieszkańców powoduje konieczność rozbudowania infrastruktury miejskiej i zapewnienia bogatej oraz różnorodnej oferty handlowo-usługowej – przekonują na swojej stronie przedstawiciele wykonawcy inwestycji, RWS Group.

Przedstawili oni także wizualizację budowy parku handlowego. Ma on powstać na działce o powierzchni blisko 30 tysięcy metrów kwadratowych przy ul. Sienkiewicza, a łączna powierzchnia zabudowy obiektu ma wynosić niemal 9 tys. m kw.

Pierwszy budynek ma liczyć ok. 7 tys. m2 powierzchni, a w nim dostępne będą lokale użytkowe o zróżnicowanych metrażach, zaś drugi, który z powierzchnią ok. 1 800 m2 będzie dedykowany wyłącznie pod jeden z marketów spożywczych. Dla zmotoryzowanych przygotowanych będzie ok. 380 miejsce parkingowych, ponadto planowana jest także budowa stacji benzynowej.

Jak tłumaczy RWS Group, jedną z głównych zalet inwestycji jest jej lokalizacja i dogodne połączenie z trasą S5, bowiem nowy park będzie znajdował się zaledwie 700 metrów od węzła Szubin Północ i drogi ekspresowej.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
1 rok temu

Mam nadzieję że chociaż Lidl i Kik się pojawi