Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 16 • L 16
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNowe informacje o stanie zdrowia Adriana Gały. Wiadomo, kiedy wyjdzie ze szpitala
Adrian Gała, Grzegorz Zengota
26.04.2021 | 21:03

Nowe informacje o stanie zdrowia Adriana Gały. Wiadomo, kiedy wyjdzie ze szpitala

Na zdjęciu: Adrian Gała rozpoczął ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy od dwóch zwycięstw biegowych, a w kolejnym biegu miał groźny wypadek z Piotrem Protasiewiczem.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Kolejne badania, jakie w bydgoskim szpitalu przeszedł żużlowiec Abramczyk Polonii Adrian Gała, wykazały u niego uraz w odcinku piersiowym kręgosłupa. – Zawodnik w tym tygodniu opuści szpital i rozpocznie rehabilitację – informuje klub ze Sportowej 2.

Gała uczestniczył w miniony czwartek (22 kwietnia) w fatalnie wyglądającym upadku z Piotrem Protasiewiczem w piętnastym biegu rozegranego w Bydgoszczy ćwierćfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski. I choć pierwsze informacje odnośnie stanu zdrowia były optymistyczne, to kolejne badania przeprowadzone dzisiaj (26.04) w szpitalu wykazały u zawodnika uraz.

Abramczyk Polonia wydała oficjalny komunikat odnośnie stanu zdrowia Adriana Gały. Dowiadujemy się z niego, że u żużlowca bydgoskiego klubu stwierdzony został uraz w odcinku piersiowym kręgosłupa (kręgi Th8 i Th9). Dobra informacja jest taka, że jeszcze w tym tygodniu żużlowiec ma opuścić szpital i rozpocząć rehabilitację. On sam jednocześnie upoważnił prezesa i właściciela klubu Jerzego Kanclerza do otrzymywania i przekazywania informacji o jego stanie zdrowia.

Bez Gały w składzie, bydgoscy żużlowcy w minioną sobotę przegrali na wyjeździe 40:50 w ligowym meczu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, a w najbliższy czwartek (29.04), podejmą na Sportowej 2 w zaległym pojedynku z pierwszej kolejki Arged Malesa Ostrów Wielkopolski (18:00).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści