Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 11 • L 10
11C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNowe informacje po nocnym wypadku autobusów w Bydgoszczy. Kilkanaście osób hospitalizowanych!
wypadek_plac_koscieleckich_bernardynska_autobusy_nocne_001_nadeslane
09.06.2019 | 12:19

Nowe informacje po nocnym wypadku autobusów w Bydgoszczy. Kilkanaście osób hospitalizowanych!

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb po godzinie drugiej w nocy.

Na zdjęciu: Do wypadku doszło na wysokości stacji paliw Orlen i hotelu Holiday Inn oraz pętli przy placu Kościeleckich.

Fot. Jacek Pawłowski

Osiemnaście osób zostało rannych w nocnym wypadku dwóch autobusów miejskich w Bydgoszczy. Taki bilans podaje Komenda Wojewódzka Policji. Nieoficjalne – jeden z kierowców stracił w zderzeniu nogę.

Przypomnijmy: chwilę po godzinie drugiej w nocy do służb wpłynęła informacja o czołowym zderzeniu dwóch autobusów obsługujących nocne połączenia komunikacyjne w Bydgoszczy. W obu pojazdach znajdowali się pasażerowie – w sumie blisko trzydzieści osób.

Do rana na miejscu czynności prowadzili policjanci, a także przedstawiciele nadzoru ruchu MZK w Bydgoszczy. Funkcjonariusze na razie bardzo enigmatycznie opowiadają o przyczynach nocnego wypadku. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że z nieustalonej do tej pory przyczyny, kierujący autobusem jadąc od strony ronda Jagiellonów w kierunku ronda Bernardyńskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z drugim autobusem – mówi st. asp. Piotr Duziak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje, że w wyniku tego wypadku do bydgoskich szpitali trafiło w sumie osiemnaście osób.

St. asp. Duziak informuje również, że jeden z kierowców został na miejscu przebadany alkomatem i okazało się, że w chwili zdarzenia był trzeźwy, z kolei od kierującego drugim autobusem pobrano krew do badań. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, kierowca jednego z autobusów najprawdopodobniej w wyniku zderzenia stracił nogę.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści