Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe informacje po śmiertelnym potrąceniu na drodze wojewódzkiej. Kierowca był pijany!

Dodano: 20.06.2023 | 10:55

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach wypadku na drodze wojewódzkiej 240 w Bysławiu doszło w piątkowe przedpołudnie. W niedzielę, kierowcę auta doprowadzono do prokuratury, gdzie postawiono mu zarzuty.

Fot. KPP Tuchola

– Kierowca miał w organizmie blisko trzy promie alkoholu – mówią śledczy, którzy wyjaśniają okoliczności tragedii, która w miniony piątek (16 czerwca) przed południem miała miejsce na drodze wojewódzkiej 240 w miejscowości Bysław.

Tucholska prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego – jak już informowaliśmy na naszych łamach – doszło w miniony piątek na DW240 w miejscowości Bysław. Tuż przed godziną jedenastą, służby otrzymały wówczas zgłoszenie o śmiertelnym potrąceniu. Z komunikatu, który przekazywał dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej wynikało, że w wypadku zginął mężczyzna kierujący ruchem na tym odcinku.

Śledczy przekazali nowe informacje. Wiadomo, że w niedzielę (18 czerwca), kierowca auta, którego zatrzymano w miejscu zamieszkania, przesłuchano w prokuraturze. – Usłyszał dwa zarzuty – mówi szef tucholskiej prokuratury Marcin Przytarski i precyzuje: – Pierwszy zarzut dotyczy spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości i ucieczki z miejsca zdarzenia, a drugi kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna formalnie przyznał się do winy. – Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie blisko trzy promile alkoholu – usłyszeliśmy w prokuraturze. Kierowcy auta może teraz grozić kara nawet do dwunastu lat pozbawienia wolności, wiadomo, że decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Jeszcze w niedzielę wieczorem, sąd przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie właśnie tego środka zapobiegawczego (wiadomo, że wniosek do sądu został wysłany po przeprowadzeniu przesłuchania podejrzanego).

Jeszcze dzisiaj w Zakładzie Medycyny Sądowej odbędzie się sekcja zwłok mężczyzny, który zginął w wypadku. Jej wstępne wyniki na biurka śledczych powinny trafić w ciągu kilkunastu godzin.

0 0 votes
Article Rating
Nowe informacje po śmiertelnym potrąceniu na drodze wojewódzkiej. Kierowca był pijany!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments