Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 11 • L 9
10C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe informacje w sprawie remontu Mostów Solidarności. Utrudnienia potrwają dłużej
8-09-2019_ most Solidarności Bydgoszcz - SF (1)
21.09.2019 | 10:58

Nowe informacje w sprawie remontu Mostów Solidarności. Utrudnienia potrwają dłużej

Na zdjęciu: Remont przeprawy w centrum miasta przedłuża się.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od poniedziałku, 23 września ponownie rozpoczną się prace remontowe na znajdujących się w ciągu ulicy Focha Mostach Solidarności. Wykonawca wraz z ZDMiKP określił poszerzony zakres robót. Potrwają one do końca października.

Podczas wymiany nawierzchni na mostach Solidarności w stronę ronda Jagiellonów okazało się, że naprawy wymaga też płyta pomostu. Jak tłumaczył ZDMiKP, w wyniku niestaranności wykonawców robót sprzed kilkudziesięciu lat most konstrukcja okazała się być znacznie mniej wytrzymała niż powinna. Dlatego, mimo że nawierzchnia na przęsłach była już gotowa, wykonująca prace Kobylarnia musiała wstrzymać dalsze działania. – W tej chwili określamy zasięg degradacji pomostu, na podstawie, którego rozszerzymy zakres remontu – wyjaśniał kilka dni temu rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Krzysztof Kosiedowski.

W piątek, 20 września drogowcy przedstawili kolejny komunikat dotyczący prac w ciągu ulicy Focha. Informują w nim, że wraz z Kobylarnią określili poszerzony i koniecznego zakres remontu południowej przeprawy. – Wraz z wykonawcą remontu wykonaliśmy rozszerzony zakres rozbiórek tzw. odkrywkowych, które odsłoniły całkowity zakres prac, które musimy przeprowadzić przy dylatacjach konstrukcji, zanim zostaną przykryte nową nawierzchnią – przekazuje ZDMiKP.

Po okresie przerwy technologicznej robotnicy pojawią się na ulicy Focha w poniedziałek, 23 września. – Roboty będą polegały na rozbiórkach, czyszczeniu powierzchni, wklejaniu kotew, dozbrajaniu, reprofilacji betonu, izolowaniu oraz ułożeniu nowych nawierzchni na odnowionych dylatacjach. Wszystkie prace wykonawca będzie prowadził pod ruchem, jednak przy zmniejszonej przepustowości aut na mostach – czytamy na stronie ZDMiKP.

Prace na południowych Mostach Solidarności prowadzone są na dwóch pasach ruchu. Za około dwa tygodnie ekipy Kobylarni przejdą jednak na trzeci.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści