Bydgoszcz
2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 2 • L 2
8C
Pt
8C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNowe informacje w sprawie tragicznego pożaru na działkach. „Syn próbował ratować rodziców”
22-09-2020_pożar Szczutkowo - OSP Choceń-3
22.09.2020 | 17:25

Nowe informacje w sprawie tragicznego pożaru na działkach. „Syn próbował ratować rodziców”

Znane są pierwsze, wstępne przyczyny pojawienia się ognia na terenie ogródków działkowych.

Na zdjęciu: W nocy z ogniem na terenie działek rekreacyjnych w Szczutkowie (gmina Choceń) walczyli między innymi strażacy z okolicznej OSP.

Fot. OSP Choceń

78-letnia kobieta oraz o dwa lata młodszy mężczyzna zginęli w pożarze, który wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek na działce rekreacyjnej w Szczutkowie w gminie Choceń. – Policjanci pod nadzorem prokuratora badają przyczyny tragedii – mówi st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Jak informowaliśmy we wtorek rano, zgłoszenie o pożarze na terenie działek dotarło do strażaków krótko po godzinie czwartej w nocy. Na miejsce zostały oddelegowane trzy zastępy strażaków. Ogień objął drewnianą altanę (strażacy informowali o pożarze barakowozu i szopy z płyt). W ciągu kilkudziesięciu minut pożar został opanowany.

Niestety, w trakcie akcji gaśniczej w pomieszczeniu odkryto zwęglone zwłoki dwóch osób. – To 78-letnia kobieta i 76-letni mężczyzna, którzy wypoczywali na działce. Małżeństwo pochodziło z województwa łódzkiego – wyjaśnia st. sierż. Szefler-Ciupińska. Wiadomo również, że jako pierwszy ogień zauważył syn ofiar. – Mężczyzna podjął próbę ratowania rodziców, jednak z uwagi na duży ogień oraz nagły wybuch został odrzucony od drzwi – relacjonują policjanci.

Po zakończeniu akcji gaśniczej rozpoczęło się badanie przyczyn pożaru. Postępowanie prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratora, powołano również biegłego z zakresu pożarnictwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do tragedii mogło przyczynić się zwarcie urządzenia elektrycznego dogrzewającego pomieszczenia. Dokładne okoliczności pożaru będą znane po sporządzeniu przez biegłego szczegółowego raportu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści