Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 13 • L 12
17C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNowe informacje w sprawie tragicznego pożaru na działkach. „Syn próbował ratować rodziców”
22.09.2020 | 17:25

Nowe informacje w sprawie tragicznego pożaru na działkach. „Syn próbował ratować rodziców”

Znane są pierwsze, wstępne przyczyny pojawienia się ognia na terenie ogródków działkowych.

Na zdjęciu: W nocy z ogniem na terenie działek rekreacyjnych w Szczutkowie (gmina Choceń) walczyli między innymi strażacy z okolicznej OSP.

Fot. OSP Choceń

78-letnia kobieta oraz o dwa lata młodszy mężczyzna zginęli w pożarze, który wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek na działce rekreacyjnej w Szczutkowie w gminie Choceń. – Policjanci pod nadzorem prokuratora badają przyczyny tragedii – mówi st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Jak informowaliśmy we wtorek rano, zgłoszenie o pożarze na terenie działek dotarło do strażaków krótko po godzinie czwartej w nocy. Na miejsce zostały oddelegowane trzy zastępy strażaków. Ogień objął drewnianą altanę (strażacy informowali o pożarze barakowozu i szopy z płyt). W ciągu kilkudziesięciu minut pożar został opanowany.

Niestety, w trakcie akcji gaśniczej w pomieszczeniu odkryto zwęglone zwłoki dwóch osób. – To 78-letnia kobieta i 76-letni mężczyzna, którzy wypoczywali na działce. Małżeństwo pochodziło z województwa łódzkiego – wyjaśnia st. sierż. Szefler-Ciupińska. Wiadomo również, że jako pierwszy ogień zauważył syn ofiar. – Mężczyzna podjął próbę ratowania rodziców, jednak z uwagi na duży ogień oraz nagły wybuch został odrzucony od drzwi – relacjonują policjanci.

Po zakończeniu akcji gaśniczej rozpoczęło się badanie przyczyn pożaru. Postępowanie prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratora, powołano również biegłego z zakresu pożarnictwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do tragedii mogło przyczynić się zwarcie urządzenia elektrycznego dogrzewającego pomieszczenia. Dokładne okoliczności pożaru będą znane po sporządzeniu przez biegłego szczegółowego raportu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści