Bydgoszcz
24C
Niebo głównie zachmurzone
44% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 25 • L 24
22C
Pt
20C
Sob
20C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe kamery na dworcu Bydgoszcz Leśna. Będzie też mural?
Bydgoszcz Leśna graffiti
02.09.2017 | 19:47

Nowe kamery na dworcu Bydgoszcz Leśna. Będzie też mural?

Miasto planuje zakupić piętnaście kamer.

Na zdjęciu: Nowe kamery mają odstraszyć wandali.

Fot. archiwum

Piętnaście nowych kamer zostanie zamontowanych na węźle przesiadkowym na osiedlu Leśnym. Możliwe, że na stacji pojawi się mural.

Obecnie na przystanku kolejowym znajduje się punkt straży miejskiej oraz umieszczonych jest jedenaście urządzeń nagrywających. Nowe zostaną zlokalizowane w tunelu oraz przy wejściach do podziemi i wind. – Monitoring pomaga znacznie ograniczać liczbę dewastacji. Obecnie trwa postępowanie związane z wyborem wykonawcy, który sporządzi niezbędny projekt i zainstaluje urządzenia. Wstępnie zakończenie rozbudowy monitoringu zaplanowano na grudzień – informują bydgoscy urzędnicy.

Za rejestrację nagrań i obsługę systemu będzie odpowiadać komenda miejska policji. Zamówienie będzie objęte dwuletnią gwarancją, a jednym z warunków realizacji jest serwis pozwalający na usuwanie usterek w ciągu 3 dni lub wymianę urządzeń. Po zamontowaniu kamer Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zamierza jeszcze przeanalizować m.in. możliwość udostępnienia części powierzchni w tunelu na wykonanie muralu.


Powiązane treści