Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 19 • L 16
14C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNowe murale powstaną w Bydgoszczy. Wykonają je miejscowi artyści
26.06.2017 | 11:49

Nowe murale powstaną w Bydgoszczy. Wykonają je miejscowi artyści

Grafiki zostaną stworzone w ramach "Bite-Art Festival".

Na zdjęciu: Mural, który powstał w ubiegłym roku na ścianie budynku przy ul. Toruńskiej 86.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Już wkrótce mieszkańcy Bydgoszczy oraz turyści będą mogli podziwiać dwa nowe wielkoformatowe murale artystyczne. Grafiki powstaną w ramach festiwalu „Bite-Art Festival”, czyli „Ugryź sztukę”. 

Impreza rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa ponad dwa tygodnie, aż do 16 lipca. Jej celem jest przede wszystkim upiększenie publicznej przestrzeni poprzez sztukę. Zobaczyć ją będzie można przede wszystkim na ścianach budynków, na ulicach miasta oraz w galeriach, kawiarniach i klubach.

W festiwalu uczestniczyć będzie wielu artystów z całej Polski, a może i świata. Wśród nich będą reprezentanci Bydgoszczy, którzy wykonają wspomniane murale. Pierwszy projekt zostanie wykonany i zrealizowany przez Adama Kłodzińskiego i Sebastiana Tkaczyka na jednym z budynków przy ul. Toruńskiej. Drugi mural powstanie na budynku Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy WSG, a wykona go bydgoszczanin Bartek Bujanowski we współpracy z artystą, który swą muralową karierę rozpoczynał w Bydgoszczy – Bartkiem Świąteckim.

Osoby, które wykonają murale, są znane i cenione w świecie. Tworzyli już murale zarówno w Polsce jak i poza jej granicami (m. in. Civitanova Marche we Włoszech czy Bournemouth w Angli). Projekty będą uzgadniane z plastykiem miejskim.

Oprócz murali, w Bydgoszczy powstaną trzy mniejsze formy streetartowe wyłonione w ramach konkursu prowadzonego przez organizatorów imprezy. Ponadto w trakcie festiwalu nie zabraknie wernisaży, występów tanecznych czy innych atrakcji. Szczegóły festiwalu oraz profile artystów są dostępne na stronie internetowej promującej wydarzeni: www.bite-art.com


Powiązane treści