[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe produkty i tradycyjne smaki. Co pojawiło się w ofercie Piekarni-Cukierni Poćwiardowski?

Dodano: 22.09.2022 | 17:15

Na zdjęciu: Kanapka szkolna z szynką to nowa propozycja w sklepach Piekarni-Cukierni Poćwiardowski.

Fot. nadesłane

Już 100 lat temu, dokładnie w 1922 roku, rozpoczęła się piekarnicza historia rodziny Poćwiardowskich. Obecnie zaangażowane jest w nią czwarte pokolenie, które nie tylko korzysta z tradycyjnych receptur, ale również wprowadza wiele nowości.

Pierwszą, rodzinną piekarnię założył Franciszek Poćwiardowski w 1922 roku w Drzycimiu. To właśnie dziadek obecnego właściciela sieci Piekarni-Cukierni Poćwiardowski wypracował wiele unikatowych receptur niezmiennie cieszących podniebienia klientów. Punt w Bydgoszczy otworzył syn nestora rodu w 1956 roku, a Krzysztof Poćwiardowski prowadzi Piekarnię-Cukiernię od 1990 roku. Pomaga mu w tym syn Kamil, który jest utalentowanym cukiernikiem i laureatem wielu konkursów.

Obecnie produkty firmy można kupić w czterech sklepach firmowych. Oprócz głównego punktu przy ul. Śniadeckich 57, są też lokale przy ul. Nad Torem 20, Długiej 11 oraz Bałtyckiej 43.

Ten sam chleb od 100 lat

W ofercie Poćwiardowskicch znajduje się ponad setka wyrobów piekarskich i cukierniczych. Jednak są produkty, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem, a jednym z nich jest chleb „Swojski”. Chleb ten produkowany jest cały czas od momentu powstania firmy według tych samych receptur.

Z wielką dbałością odbywa się proces zarabiania ciasta. Formowanie chleba wykonuje się ręcznie, następnie chleb wyrasta i jest wypiekany w piecach wsadowych w tych samych parametrach co niemal sto lat temu. Nasz swojski chleb niezmienny od lat, pachnie prawdziwym chlebem, a świeżość zachowuje przez wiele dni – mówią Poćwiardowscy

Nowości na każdy miesiąc

Rodzina Poćwiardowskich stale dba o poszerzanie listy wytwarzanych produktów. W sklepach regularnie pojawiają się nowości piekarnicze, jak i cukiernicze. Wprowadzone w zeszłym roku kanapki i sałatki spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów, więc firma postanowiła poszerzyć ich ofertę.

Od września pojawiła się nowa promocja nazywana kanapką i sałatką miesiąca, którą obecnie jest mieszanka rukoli i świeżych warzyw z mozarellą. – Co miesiąc będziemy wprowadzać nową kanapkę i sałatkę, która będzie dostępna w sprzedaży tylko przez określony czas – zapowiada Kamil Poćwiardowski i podkreśla, że nie ma miesiąca bez nowości.

Opcje do szkoły i pracy

Wszystkie kanapki od Poćwiardowskich bazują na własnych, świeżo wypieczonych bułkach. Przy zakupie pakowane są w papierowe torebki, dzięki czemu z powodzeniem można zabrać je ze sobą do szkoły czy pracy. Każdy powinien znaleźć smak dla siebie. Do wyboru są między innymi kanapki z jajkiem, kurczakiem, serem czy pastą z makreli. Nowością w ofercie jest kanapka szkolna z szynką i warzywami.

Jako drugie śniadanie czy szybki lunch bardzo dobrze sprawdzą się też pączki, drożdżówki – na przykład z owocami sezonowymi – oraz wypieki z ciasta francuskiego z serem czy jabłkiem. Tradycyjną przekąską do zjedzenia podczas krótkiej przerwy może być na przykład kapuśniaczek.

Poza tym ciekawymi opcjami na wynos są także pizze sprzedawane w kawałkach. Są one dostępne w kilku wersjach smakowych i wypiekane bezpośrednio w sklepach Poćwiardowskich w różnych porach dnia, nie tylko z samego rana. Dodatkiem do nich może być świeżo wyciskany sok sprzedawany również we wszystkich punktach bydgoskiej sieci.

Przedsmak Dnia św. Marcina

Wyczekiwane co roku rogale bydgoskie z białym makiem i orzechami już pojawiły się w ofercie Piekarni-Cukierni Poćwiardowski! Jednak obecnie są one dostępne tylko w wersji mini sprzedawanej na wagę. – Składniki są dokładnie takie same, jak przy dużych rogalach wypiekanych na 11 listopada – wyjaśnia Pan Jarosław, kierownik sieci sklepów Piekarni-Cukierni Poćwiardowskich. Tradycyjnej wielkości rogale oczywiście pojawią się w sklepach za niecałe dwa miesiące, tuż przed Dniem świętego Marcina.

Informacje o nowościach oraz promocjach kanapki i sałatki miesiąca można znaleźć na stronie Piekarnia Cukiernia Poćwiardowski na Facebooku.