Bydgoszcz
17C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 19 • L 17
29C
Pon
28C
Wt
20C
Sr
25C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowe rondo turbinowe w Bydgoszczy. Ratusz poinformował o uzyskaniu zezwolenia
28.12.2018 | 19:08

Nowe rondo turbinowe w Bydgoszczy. Ratusz poinformował o uzyskaniu zezwolenia

Na zdjęciu: Roboty drogowe mają potrwać do połowy 2020 roku.

Fot. Maciej Rejment/archiwum

Nowe rondo turbinowe połączy ulicę Grunwaldzką z drogami lokalnymi oraz dojazdem do węzła Bydgoszcz Zachód na budowanej trasie S5. O uzyskaniu zezwolenia na realizację inwestycji (ZRID) poinformował w czwartek bydgoski urząd miasta.

Prace związane z budową ronda, które będzie umiejscowione po wschodniej stronie węzła (od strony Bydgoszczy) ruszą w przyszłym roku. Takie rozwiązanie, od dawna postulowane przez władze obu ośrodków, ma zapewnić większą przepustowość na drodze do węzła w Pawłówku, na którym obecnie trwają prace budowlane. Do ronda prowadzić będzie także obecna droga w kierunku Osówca.

Węzeł Bydgoszcz Zachód został zaprojektowany na planie koniczyny. Wcześniejsza koncepcja zakładała prowadzenie dróg serwisowych wzdłuż ul. Grunwaldzkiej aż do ul. Czaplej, co oznaczałoby trudniejszy wjazd na ul. Grunwaldzką od strony Pawłówka i Osówca, a także ograniczałoby teren schroniska dla zwierząt.

Po zachodniej stronie węzła, w Pawłówku, również powstanie rondo, z którego będzie można zjechać na nową drogę lokalną otaczająca węzeł od południa oraz ulicę Leśną obsługującą zabudowania w północnej części miejscowości. Zakończenie wszystkich robót na tym odcinku obwodnicy miasta planowane jest do połowy 2020 roku.

Rondo turbinowe to rondo zaprojektowane w taki sposób, że potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego nie przecinają się. Podobne powstaje w rejonie ul. Szubińskiej, al. Ofiar Hitleryzmu i Trzcińca.

rondo turbinowe, wezel bydgoszcz zachod


Powiązane treści