Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Nowe ścieżki powstają nad Kanałem Bydgoskim

Dodano: 16.11.2023 | 14:35

Na zdjęciu: Nad Kanałem Bydgoskim powstają nowe ścieżki.

Fot. UMB

Trwa budowa ścieżek pieszo-rowerowych oraz miejsc do aktywnego wypoczynku nad Kanałem Bydgoskim. Pojawiło się więcej zieleni – posadzono drzewa i krzewy. Nowe alejki spacerowe są już dostępne dla mieszkańców.

Ruszyła budowa ciągu rowerowo-pieszego wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Zgodnie z zeszłorocznym projektem w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego powstaną kolejne miejsca aktywnego wypoczynku, wsparte ekologicznymi rozwiązaniami.

Czyste trasy spacerowe

Nowe ścieżki będzie charakteryzować mineralna nawierzchnia. Ma to chronić korzenie drzew rosnących w pobliżu trasy. Powstały na odcinku ok. 500 metrów od ulicy Wodnej do Mińskiej na Flisach, 700 metrów pomiędzy ulicami Krośnieńską i Plażową oraz 300 metrów odcinek w rejonie kładki.

Wczesną wiosną planowane jest dokonanie jeszcze nowych nasadzeń roślinności. W przyszłości wybudowane zostaną kolejne nowe ścieżki do ul. Kruszyńskiej na Flisach i od ul. Świdnickiej do Polanickiej na Miedzyniu.

Aktywne drogi

Trasy zostały utworzone w taki sposób, aby sprzyjały każdej aktywności fizycznej. Mogą z niej korzystać wszyscy pasjonaci sportu – zarówno biegacze, kolarze, jak i spacerowicze.

Koszt inwestycji to kwota ponad 2 miliony złotych.

0 0 votes
Article Rating
Nowe ścieżki powstają nad Kanałem Bydgoskim
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments