Bydgoszcz
5C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 7 • L 4
6C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
0C
Sob
4C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczGastronomiaNowe wydanie prestiżowego przewodnika kulinarnego. Doceniono bydgoskie restauracje!
restaurant- pixabay
01.12.2019 | 08:46

Nowe wydanie prestiżowego przewodnika kulinarnego. Doceniono bydgoskie restauracje!

Na zdjęciu: Najlepsze restauracje w Polsce zostały docenione w przewodniku Gault&Millau

Fot. Pixabay

Bydgoskie restauracje znalazły się w prestiżowym przewodniku Gault&Millau. Nie brakuje też akcentów z Pawłówka i Osielsko.

Żółty Przewodnik nazywany jest w branży wnukiem przewodnika Michelin. Polska edycja działa od 2015 roku. Wydawnictwo opisuje 540 miejsc gastronomicznych w całym kraju. Zamiast znanych z francuskiego przewodnika gwiazdek, anonimowi degustatorzy przyznali restauracjom czapki kucharskie. Aby znaleźć się w drukowanej wersji przewodnika, należało otrzymać minimum 11 z 20 punktów.

Podczas corocznej gali zorganizowanej z okazji premiery przewodnika wyróżniono najlepszych szefów kuchni. Zwycięzcą okazał się Darek Barański (restauracje Warszawska i Szóstka w stolicy). Szefem jutra uznana Łukasza Budzika (Mennicza Fusion, Wrocław), Szefem Kuchni Tradycyjnej – Rafała Kowalczyka (Stary Dom, Warszawa), a najlepszą szefową kuchni – Flavię Borawską z Opasłego Tomu w Warszawe. W kategorii Młody Talent zwyciężył Rafał Grzegorzek, który dotąd pracował w Dekompresji, ale przenosi się do Dworzyska (Szczawno Zdrój).

W zestawieniu nie zabrakło też bydgoskich akcentów. Jako jedyna w województwie dwie czapki otrzymała Weranda z szefem kuchni Dariuszem Gibasem. W przewodniku znalazły się też: Jatki6 z Krzysztofem Bielawskim, Kuchnia by Marcin Szukaj, Meluzyna, Villa Calvados z Grzegorzem Parczewskim oraz Karczma Rzym z Pawłówka (szef kuchni Andrzej Melak) i Memo at Home Rafała Godziemskiego z Osielska.

Przewodnik znaleźć można m.in. w sieci Empik.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści