Nowe wyzwanie dla byłego wiceministra obrony. Będzie wyjaśniał aferę Amber Gold
Dodano: 05.06.2018 | 14:24Na zdjęciu: Bartosz Kownacki zastąpi w komisji śledczej ds. Amber Gold posła Stanisława Piętę.
Fot. Sebastian Torzewski / archiwum
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki został włączony do składu sejmowej komisji śledczej, która wyjaśnia aferę Amber Gold.
Zmiana w składzie komisji podyktowana jest wykluczeniem z niej innego posła PiS Stanisława Pięty, o którym media w minionym tygodniu pisały w kontekście romansu z jedną z byłych fotomodelek. Pięta został także zawieszony w prawach członka partii rządzącej, a także wykluczony z zasiadania w komisji do spraw służb specjalnych, której posiedzenia mają charakter niejawny.
W pracach komisji śledczej ds. Amber Gold posła Piętę zastąpi Bartosz Kownacki. Jak przekazało radio RMF FM, Kownacki trafi do komisji praktycznie na finiszu jej prac i będzie musiał szybko zapoznać się z materiałami całej sprawy, ale nie powinien mieć problemów z uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu, który jest wymagany do pracy w komisji. Jeszcze jako wiceminister obrony miał on dostęp do niejawnych informacji.
Poseł Bartosz Kownacki zastąpi St. Piętę w komisji śledczej ds.Amber Gold
— Beata Mazurek (@beatamk) June 5, 2018
Doniesienia RMF potwierdziła na twitterze rzecznik PiS i wicemarszałek sejmu Beata Mazurek.
- Transferowe ruchy Metalkas Pałacu. Wzmocnienie z Grecji i przedłużenie kontraktu - 27 czerwca 2025
- OFICJALNIE: Szymon Woźniak z dziką kartą na rundę Tauron SEC w Bydgoszczy - 26 czerwca 2025
- Pierwsze umowy na realizację zadań ochrony ludności podpisano w urzędzie wojewódzkim [ZDJĘCIA] - 26 czerwca 2025