Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h NNE
H 16 • L 12
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
13C
Nd
21C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNowi najemcy w Focus Mall. Co pojawi się w zabytkowych budynkach centrum?
Bdg_FocusPark_5_07-2013
22.08.2016 | 13:18

Nowi najemcy w Focus Mall. Co pojawi się w zabytkowych budynkach centrum?

W budynku centrum handlowego swoją działalność rozpocznie dwóch nowych najemców.

Na zdjęciu: Budynek Focus Mall mieście się przy ul. Jagiellońskiej.

Fot. Pi1233 / wikipedia

Łącznie ponad 1500 mkw. powierzchni zostanie przeznaczonych nowym najemcom w Focus Mall Bydgoszcz. Ich lokale powstaną w zabytkowych budynkach, będących częścią centrum handlowego. Kto to będzie?

Pierwszym z nich jest Bierhalle. Znana w Polsce sieć restauracji prowadzi już 11 lokali, a korzystanie z budynku w galerii Focus Mall będzie zainaugurowaniem ich działalności na lokalnym rynku. Restauracja będzie liczyć ponad 1200 mkw., na których powstanie ponad 350 miejsce siedzących. Pojawi się również oddzielna sala przygotowana do organizacji imprez okolicznościowych, w których będzie mogło uczestniczyć  ok. 150-200 osób. W lokalu odbywać się mają także cykliczne koncerty promujące młode talenty i prezentujące ciekawych wykonawców.

Uznaliśmy, że to doskonała lokalizacja, która zainauguruje naszą obecność na bydgoskim rynku restauracyjnym. Zabytkowe, postfabryczne pomieszczenia stanowić będą doskonale wpasowującą się w nasze oczekiwania bazę  do aranżacji wnętrza. Poza oryginalną warstwą architektoniczną, istotne jest również doskonałe położenie lokalu w ścisłym centrum miasta. Liczymy na to, że dzięki sąsiedztwu galerii handlowej i współpracy z nią, Restauracja Bierhalle będzie nie tylko ciekawym miejscem odpoczynku i relaksu dla klientów Focus Mall, ale przyciągnie też zupełnie nową grupę osób, poszukujących oryginalnego i gwarantującego doskonałe wrażenia smakowe miejsca na spotkania czy uroczystości –  Jerzy Becz, prezes zarządu QLT Restaurant & Bar Sp. z o.o. w ten sposób wyjaśnia decyzje o wyborze miejsca.

Drugim najemcą jest Bydgoskie Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego. Instytucja kultury zajmie powierzchnię ponad 320 mkw. W lokalu organizowane będą m.in. Wystawy i zajęcia dydaktyczne umożliwiające przybliżenie twórczości patrona placówki oraz popularyzowanie rzeźby jako formy artystycznego wyrazu.

Obecność Bydgoskiego Centrum Sztuki w Focus Mall ma bardzo duże znaczenie. Dzięki niej obiekt będzie pierwszym w regionie centrum handlowym, na którego terenie będzie prowadzić regularną działalność instytucja kultury. BCS zostało zaproszone do współpracy przez zarządców Focus Mall. – Do ulokowania naszej działalności na terenie centrum handlowego Focus Mall skłoniła nas przede wszystkim doskonała, śródmiejska lokalizacja oraz ciekawa, zabytkowa architektura budynku. Kreatywne wykorzystanie dawnej, poprzemysłowej przestrzeni dobrze wpasowuje się w koncepcję naszej działalności. Jednocześnie naszym zamysłem jest to, by uczynić sztukę dostępną i otwartą dla bydgoszczan – tak bliska współpraca i sąsiedztwo centrum handlowego będzie nam to ułatwiać, tworząc naturalną synergię pomiędzy miejscem zakupów a wartościowej rozrywki i obcowania z kulturą na co dzień – komentuje Hanna Kardas, prezes Fundacji Take Care, kierującej Bydgoskim Centrum Sztuki.


Powiązane treści