Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 9 • L 7
15C
Czw
13C
Pt
12C
Sob
14C
Nd
13C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowi patroni, nowe tabliczki. Czy miasto zmienia ich wzór?
02.02.2018 | 13:11

Nowi patroni, nowe tabliczki. Czy miasto zmienia ich wzór?

Tabliczki nie są zbyt estetyczne i odróżniają się od dotychczas stosowanego wzoru.

Na zdjęciu: Nowe tabliczki pojawiły się wczoraj w Fordonie.

Fot. BB

Kolejne kontrowersje wokół dekomunizacji – tym razem estetyczne. W Fordonie pojawiły się pierwsze tabliczki z nowymi patronami ulic. Ich wygląd znacząco różni się od tego, który był dotychczas stosowany przez służby miejskie. Czy takie tablice pozostaną na stałe?

Nowe nazwy ulic, zgodnie z prawem, obowiązują od 28 grudnia 2017 roku. Tego dnia decyzja o zmianach została opublikowana w dzienniku urzędowym wojewody kujawsko-pomorskiego. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, tabliczki z nowymi patronami miały pojawić się przy ulicach na przełomie stycznia i lutego.


CZYTAJ WIĘCEJ: Czy Duracz ustąpił Gollobowi? Pytamy, czy nowe nazwy ulic już obowiązują?


Wczoraj na ulicy, noszącej dotychczas nazwę generała Zygmunta Berlinga, pojawiły się pierwsze tabliczki z nową nazwą – generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. Wyglądają one zupełnie inaczej niż te, które były dotychczas używane przez drogowców. Ich wygląd oraz brak stopnia wojskowego przez nazwiskiem zasłużonego dowódcy wzbudziły kontrowersje wśród mieszkańców Fordonu.

Czy ZDMiKP wprowadza nowe tabliczki z nazwami ulic? O szczegóły zapytaliśmy rzecznika drogowców Krzysztofa Kosiedowskiego. Ten odesłał nas do plastyka miejskiego, tłumacząc, że „ekipy wykonawcze w ZDMiKP są ostatnim ogniwem w całym procesie” wymiany tabliczek. Plastyk miejski udzielił nam szerszej odpowiedzi, podkreślając jednak, że informacje na ten temat uzyskał od… ZDMiKP.

– Zamontowana tablica jest formą tymczasową, która zostanie zmieniona na właściwą zgodną z obowiązującą na bydgoskich ulicach. Wynika to, z dużego zapotrzebowania producenta w skali kraju na tablice o określonej formie.Tymczasowa forma tablic nie była opiniowana przez Plastyka Miasta – przekazał Marek Iwiński.

Nie udało nam się uzyskać odpowiedzi dotyczącej zapisu nazwisk i tytułów nowych patronów.


Powiązane treści