Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowoczesne centrum okulistyczne powstało w Bydgoszczy

Dodano: 20.04.2024 | 15:12

Na zdjęciu: Centrum Badawczo - Rozwojowe Oculomedica powstało na Górzyskowie.

Fot. ST

Na Górzyskowie oficjalnie swoją działalność zainaugurowało Centrum Badawczo – Rozwoje Oculomedica. W piątek odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi.

Ośrodek okulistyczny Oculomedica powstał w 2010 roku, a w piątek uroczyście otworzył nowe Centrum Badawczo-Rozwojowego przy ulicy Górzyskowo 14 w Bydgoszczy. Obiekt został oddany do użytku w styczniu 2024 roku dzięki wsparciu ze środków unijnych. Partnerem naukowym inwestycji jest Instytut Chemii Fizycznej Państwowej Akademii Nauk (PAN) w Warszawie.

W nowym budynku znajdują się gabinety lekarskie i zabiegowe, w których oprócz nowoczesnej diagnostyki okulistycznej wykonywane są kwalifikacje do zabiegów chirurgicznych (np. operacji zaćmy). Zabiegi przeprowadzane są na nowoczesnym bloku operacyjnym, a po zabiegach pacjenci mogą odpocząć na oddziale łóżkowym. Oprócz refundowanych przez NFZ wizyt i zabiegów Oculomedica prowadzi również działalność komercyjną.

Wszystko zaczęło się od marzenia

– Jest to dla nas wielka chwila i bardzo się cieszymy – mówiła dr n. med. Zofia Sikorska, współtwórczyni Specjalistycznego Ośrodka Okulistycznego Oculomedica. Drugą z osób tworzących ośrodek był dr n. med. Bartosz Sikorski. Co ciekawe, mimo zbieżności nazwiska założyciele Oculomedici nie są rodziną. Wiele razy byli jednak brani za męża i żonę przez pacjentów i dziennikarzy.

– Wszystko zaczęło się od marzenia, aby stworzyć kompleksową opiekę nad pacjentami okulistycznymi Chcieliśmy też, aby tu w Bydgoszczy było innowacyjne leczenie – wspominał dr n. med. Bartosz Sikorski. Ważne miejsce w działalności firmy zajmuje także edukacja i profilaktyka chorób oczy w społeczeństwie, a także badania kliniczne i współpraca z uczelniami.

Bydgoszcz może być dumna

Na inauguracji nowego centrum obecny był prezydent Rafał Bruski. – Znamy się od kilkunastu minut, ale już widzę, jacy wspaniali ludzie się tu spotkali i jak wspaniałą ideę skutecznie wdrożyli. Wiem, że bydgoska medycyna to silna strona naszego miasta. Mamy wiele znamienitych ośrodków i jestem z dumny z takich inicjatyw jak ta – mówił prezydent.

Oprócz Bruskiego wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. posłowie Włodzisław Giziński i Norbert Pietrykowski, a także przedstawiciele świata nauki. Po uroczystym otwarciu odbyły się trzy wykłady z zakresu okulistyki i sztucznej inteligencji.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
T0masz
T0masz
2 miesięcy temu

Ciekawe czy wejdą też w zaawansowaną diagnostykę jaskry?