Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowoczesne miejskie PSZOK-i. Trzy takie punkty w mieście mają nowego zarządcę

Dodano: 18.04.2019 | 16:21

Na zdjęciu: Jeden z trzech Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest zlokalizowany przy ul. Inwalidów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Spółka miejska ProNatura zarządzać będzie trzema miejskimi PSZOK-ami. Poinformowano o tym podczas konferencji prasowej, która odbyła się na terenie jednego z takich obiektów zlokalizowanych w mieście.

– Można by żartobliwie powiedzieć, że to nie jest zwykły PSZOK. To jest PSZOK na miarę naszych czasów – tymi słowami zaczął czwartkową konferencję prasową wiceprezydent Bydgoszczy. Michał Sztybel przypomniał, że miasto stało się liderem w budowaniu punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych za pieniądze ze środków unijnych.

Podczas konferencji prasowej, miasto pochwaliło się, że otrzymało najwyższe dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wartość projektu przeprowadzonego w Bydgoszczy wynosiła ponad 8 mln zł, z czego ponad 5,7 mln stanowiło dofinansowanie ze środków europejskich. W czwartek poinformowano również, że PSZOK w mieście zarządzany będzie przez spółkę miejską ProNatura. – Dbamy o to, by mieszkańcy tę usługę odbioru śmieci i zagospodarowania śmieci mieli jak najtaniej – zapowiedział prezes spółki Konrad Mikołajski. Dodał, że podglądano podobne rozwiązania choćby w Niemczech, Francji i Włoszech. – Tam oglądaliśmy, jak to wygląda. I naprawdę nie mamy się czego wstydzić – zaznaczył.

W Bydgoszczy zlokalizowane są trzy Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Są one przy ul. Ołowianej 43, Jasienieckiej 7a i Inwalidów 15. To miejsca, które powstały po to, by prawidłowo gospodarować te śmieci, które w naszych domach pojawiają się okazjonalnie, a są to m.in. odpady zielone, chemikalia, leki czy zużyte baterie. PSZOK jest dostępny dla mieszkańców codziennie w godzinach 8:00 – 20:00 z wyjątkiem niedziel i świąt. – Mieszkańcy mogą je dostarczyć bez dodatkowych opłat – dodawał dyrektor wydziału gospodarki miejskiej w UM Bydgoszcz Adam Musiała.

Jednocześnie przypomniano, że z początkiem nowego roku mieszkańców czekają duże zmiany w segregowaniu odpadów. Oddzielnie segregowane będą metale i tworzywa sztuczne (żółty pojemnik), szkło (zielony), papier (niebieski), odpady BIO (brązowy) i odpady zmieszane (szary). W mieście pojawią się dwa dodatkowe kontenery – brązowy i szary. Wiceprezydent Sztybel informował, że ratusz przeprowadził na przełomie stycznia i lutego w tej sprawie konsultacje społeczne, z których do ratusza wpłynęło prawie 1,7 tys. uwag i opinii od mieszkańców.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments