Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 6 • L 3
12C
Sob
14C
Nd
11C
Pon
9C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowoczesny Stary Fordon. Rodźko Dewelopment wybuduje osiedle [WIZUALIZACJE]
27.10.2017 | 12:34

Nowoczesny Stary Fordon. Rodźko Dewelopment wybuduje osiedle [WIZUALIZACJE]

W Starym Fordonie powstanie nowe osiedle.

Na zdjęciu: Pierwsze budynku powstaną w przyszłym roku.

Fot. mat. prasowe inwestora

W Starym Fordonie powstanie nowe osiedle. Rodźko Dewlopment planuje budowę aż siedmiu budynków, spośród których dwa powstaną już w przyszłym roku.

Nowoczesny Fordon ma być pierwszym tak dużym i jednocześnie nowoczesnym kompleksem mieszkalnym w tej części miasta. Inwestycja realizowana będzie na działce między ul. Fordońską i Dworzec przez Rodźko Dewelopment we współpracy z firmą Skorbud Z. Skorupiński.

W pierwszym etapie wybudowane zostaną sześciokondygnacyjne budynki A oraz B, które zostaną oddane do użytku w grudniu 2018 roku. Pomieszczą ponad 50 mieszkań i 4 lokale usługowe. Docelowo ma powstać siedem bloków. Wszystkie będą wyróżniać się smukłą sylwetką i dużymi balkonami. Na elewacji dominować mają kolory biały i szary z dodatkiem czerwieni. Mieszkania będzie można nabyć w programie MDM.

Na osiedlu znajdą się oświetlenie LED z czujnikami ruchu, stylowe klatki schodowe, trzyszybowe okna, wideodomofony i instalacja światłowodowa. Mieszkania zostaną wyposażone w technologię smart home, która umożliwi zdalne sterowanie pracą domowych urządzeń, oświetlenia oraz ogrzewania za pomocą urządzenia mobilnego z dostępem do internetu z dowolnego miejsca na świecie. Deweloper zapewnia, że nie zapomniał też o najmłodszych mieszkańcach osiedla, którzy będą mogli spędzać czas na placu zabaw na zamkniętym terenie.

Rodźko Dewelopment niedawno poinformował także o innej swojej inwestycji – Brda Smart City. Przy ul. Toruńskiej (nieopodal mostu Kazimierza Wielkiego) powstaną trzy budynki z 290 mieszkaniami o metrażach od 26 do 100 mkw.


Powiązane treści