Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 12 • L 12
16C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINowości w Telewizji Bydgoszcz
TVP Bydgoszcz_1200x800
02.01.2016 | 10:36

Nowości w Telewizji Bydgoszcz

Telewizja się zmienia...

Na zdjęciu: Nowe logo Telewizji Bydgoszcz

Fot. Materiały organizatora

Jak już kilkakrotnie wspominaliśmy – od stycznia 2016 roku TVP Bydgoszcz zmienia się dla widzów w Regionie Kujawsko-Pomorskim.

Zmiany polegać będą na nowym wizerunku: TVP Bydgoszcz staje się TVP3 Bydgoszcz. Nowe będzie także Studio Emisyjne w Bydgoszczy i Toruniu: przygotowane z myślą o nowych wyzwaniach programowych. Wprowadzona zostanie nowa ramówka, czyli nowa oferta programowa dla widzów. Nowe czasy emisyjne sprawią, że TVP 3 Bydgoszcz będzie regionalnie „więcej”. Pojawi się codzienne poranne pasmo na żywo. Od poniedziałku do piątku między 7.00 a 8.00 dziennikarze z redakcji bydgoskiej i toruńskiej będą informowali co dzieje się w regionie prowadząc REGION NA DZIEŃ DOBRY! Istotną dla Widza zmianą będzie uruchomienie codziennego, godzinnego pasma publicystycznego od 17.35 do 18.30.

A tak bardziej szczegółowo:

Poniedziałek – znany i doceniany przez Widza program „POLITYKA DLA LUDZI” – do cotygodniowych komentarzy tego co dzieje się w lokalnej i krajowej polityce zapraszani są przedstawicieli Sejmu i Senatu.

WtorekNOWOŚĆ – program „WOLNO BYĆ” na przemian z programem „NA ZDROWIE”. W tym pierwszym będzie promocja slow life, zdrowego stylu życia, szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej. Na zdrowie to cykl audycji o tematyce medycznej – o konkretnych problemach zdrowotnych. Audycja z udziałem ekspertów, publiczności oraz telewidzów, którzy przesyłają pytania do redakcji.

Środa – „SAMORZĄDNI” – program poświęcony najważniejszym problemom dotyczącym życia regionu. W audycji biorą udział eksperci i strony sporu lub innego tematu ważnego dla mieszkańców województwa.

Czwartek – NOWOŚĆ – „O TYM SIĘ MÓWI” – ludzie kultury, nauki i biznesu. Wybitne osobowości z regionu skomentują najważniejsze wydarzenia na Kujawach i Pomorzu. Spróbują poszukać nowego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Jak bardzo różnimy się od reszty kraju i co nas wyróżnia. Co nas łączy, a co dzieli. Jakie są nasze mocne strony, a gdzie musimy jeszcze popracować.

Piątek – „STREFA SPOTKAŃ” – to program o charakterze obyczajowo – społeczno -kulturalnym.  Rozmowy z ciekawymi ludźmi, o wartościowych inicjatywach prowadzone są  w lekki i swobodny sposób. W programie bierze udział publiczność i widzowie.  W studiu przewidziano także występy na żywo: zespoły muzyczne, grupy teatralne, kabarety.

Oczywiście oprócz nowych programów na antenie zostaną kontynuacje cykli – magazyn dla rolników – AGROREGION, program poświęcony tematyce ekologicznej – EKO-OPCJE, magazyny kulturalne PO OKLASKACH i TELEWIZYJNE CENTRUM KULTURY.

Bydgoska telewizja z nowym programem startuje 04 stycznia (poniedziałek) o godz. 7.00


Powiązane treści