Bydgoszcz
21C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNowy budynek dla przedsiębiorców w parku przemysłowym. Powstaną tzw. żywe laboratoria
02.08.2018 | 13:03

Nowy budynek dla przedsiębiorców w parku przemysłowym. Powstaną tzw. żywe laboratoria

Na zdjęciu: Umowę z firmą PKOB Wegner podpisał prezes BPPT Andrzej Półgrabski (z lewej).

Fot. BPPT

W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym powstanie nowoczesne centrum demonstracyjne z laboratoriami, warsztatami i biurami dedykowane przedsiębiorcom.  W czwartek podpisano wartą ok. 27,5 mln zł umowę na wykonanie projektu oraz budowę obiektu.

Centrum, które powstanie na działce znajdującej się po południowej stronie biurowca Idea Przestrzeń Biznesu, będzie składało się z dwóch części: biurowej (ok. 2000 mkw) oraz hali (4 tys. mkw), zaś wokół niego powstaną wewnętrzne drogi dojazdowe, miejsca parkingowe oraz place manewrowe dla pojazdów ciężarowych. Powierzchnia na poszczególnych kondygnacjach będzie podzielona na pomieszczenia o różnej wielkości w zależności od potrzeb najemców.

Ostateczny wygląd obiektu określi projekt budowlany, który będzie musiał uzyskać pozytywną opinię Rady ds. Estetyki. Za jego przygotowania, a także za budowę, będzie odpowiedzialna firma PKOB Wegner, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu, wyceniając koszt realizacji  zadania na 27,5 mln zł brutto. Zadeklarowała również 7-letni okres gwarancyjny. – To bardzo ważny dzień dla gospodarczego rozwoju Bydgoszczy. Dzięki tej inwestycji zyskamy możliwość jeszcze lepszego wspierania mniejszych podmiotów, które do rozwoju potrzebują nowoczesnych narzędzi. Tworzymy też przestrzeń, która będzie zachęcać do inwestycji większe podmioty – mówił, podpisując umowę, prezes BPPT Andrzej Półgrabski.

W obiekcie powstaną między innymi laboratoria i warsztaty typu „Fab Labs”. Mają one umożliwiać realizację własnych projektów i pomysłów firmom, które potrzebują do tego narzędzi, przestrzeni oraz wiedzy technicznej. Budynek pozwoli też na lokowanie tzw. żywych laboratoriów, którzy idea opiera się na współpracy producentów z konsumentami. Do dyspozycji przedsiębiorców będzie również przestrzeń demonstracyjna.


Powiązane treści