Bydgoszcz
28C
Niebo częściowo zachmurzone
42% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 32 • L 26
19C
Pon
16C
Wt
26C
Sr
25C
Czw
28C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaNakłoPolitykaNowy burmistrz Szubina zapowiada zmiany. „Jestem zwolennikiem ewolucji, a nie rewolucji”
Mariusz Piotrkowski_ burmistrz Szubina_ MR
08.11.2018 | 17:57

Nowy burmistrz Szubina zapowiada zmiany. „Jestem zwolennikiem ewolucji, a nie rewolucji”

Nowy burmistrz zostanie zaprzysiężony 22 listopada.

Na zdjęciu: Mariusz Piotrkowski został nowym burmistrzem Szubina.

Fot. Maciej Rejment / archiwum

Za około dwa-trzy tygodnie zostanie wyłoniony mój zastępca – deklaruje burmistrz-elekt Szubina. Mariusz Piotrkowski zostanie zaprzysiężony na to stanowisko podczas sesji Rady Miasta 22 listopada.

Przypomnijmy, że w drugiej turze wyborów samorządowych Piotrkowski (kiedyś wiceburmistrz gminy) pokonał wyraźnie obecnie urzędującego burmistrza Artura Michalaka. Piotrkowskiego poparło 60% wyborców (4860 głosów), natomiast obecny włodarz Szubina otrzymał niespełna 39% poparcia (3233 głosy). – Jeszcze nie jestem przyzwyczajony do tytułowania mnie burmistrzem. Powoli się do tego przyzwyczajam – nieskromnie przyznał Piotrkowski, który w czwartek był gościem Radia Żnin. Wynik wyborczy skomentował krótko: – Nie ukrywam, że liczyłem na wygraną, dlatego zdecydowałem się kandydować. Różnica głosów mile mnie zaskoczyła, liczyłem że będzie to mniejsza różnica.

W rozmowie z Radiem Żnin Piotrkowski przyznał, że nazwisko wiceburmistrza nie jest jeszcze znane. – Jest kilku kandydatów – mówił. Nieoficjalnie mówi się o tym, że na to stanowisko wskazywane są dwie konkurentki z pierwszej tury: Karolina Domżała-Kaczmarek i Wioletta Borys-Stachowiak. Burmistrz-elekt zapowiedział jednak, że wie jakimi obowiązkami będzie musiał się zająć jego zastępca. – Będą to kultura, szkolnictwo i sport – powiedział. Piotrkowski na swoje barki chce wziąć tematy związane z miejskimi inwestycjami, finansami i gospodarką komunalną. – O tym kto zostanie moim zastępcą, dowie się najpierw zainteresowana osoba, a potem zostanie to przekazane publicznej informacji. Jest to ważna, strategiczna decyzja nad którą trzeba się zastanowić – powiedział. Zaznaczył, że to nazwisko ma zostać ogłoszone w przeciągu dwóch-trzech tygodni. – Musimy tworzyć zespół i opierać go na zaufaniu – podkreślał.

W radzie przewagę ma komitet wyborczy Mariusza Piotrkowskiego, który wprowadził 9 radnych. Wiadomo, że mandat Piotrkowskiego (nie może łączyć funkcji burmistrza z mandatem radnego) przejmie Remigiusz Kasprzak. 5 radnych ma KW Wioletty Borys-Stachowiak, 4 – KW Artura Michalaka, a 3 – KW Karoliny Domżały-Kaczmarek. – Ja i moje ugrupowanie chcemy współpracować ze wszystkimi. Nie ma takiego sztywnego podziału, to jest koalicjant, a to opozycja. Rozmowy są prowadzone. Chcemy tak ułożyć kształt rady, aby każde ugrupowanie było ważne i nie czuł się pokrzywdzony – deklarował. Wierzy, że wszystkie ugrupowania będą pracowały w nadchodzącej kadencji dla dobra i rozwoju gminy.

W czwartkowym wywiadzie zadeklarował on także zmiany w funkcjonowaniu i organizacji pracy miejskiego ratusza. – Zakładam pewne zmiany organizacyjne w urzędzie, podkreślałem to i jeszcze to podkreślę: jestem zwolennikiem ewolucji a nie rewolucji – powiedział i zaznaczył, że nie będzie zmieniał dla samej zmiany. – To, co jest dobre należy kontynuować. Jeśli pewne obszary można lepiej poukładać, to zrobię to. Daję sobie nawet cztery miesiące na zapoznanie się z sytuacją i podjęcie decyzji co do jednej zmiany w funkcjonowaniu urzędu. Chcę to zrobić raz i według tego schematu działać – mówił.


Powiązane treści