Bydgoszcz
23C
Słonecznie
49% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 23 • L 23
25C
Czw
25C
Pt
25C
Sob
24C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowy kampus Akademii Muzycznej. Jak przebiega realizacja projektu Akademia 2020?
wizu_amuz_I_002
27.01.2017 | 16:58

Nowy kampus Akademii Muzycznej. Jak przebiega realizacja projektu Akademia 2020?

Najważniejsze rozmowy zostały zakończone.

Na zdjęciu: Wizualizacja sali teatralno-operowej.

Fot. mat. pras.

Od momentu wznowienia realizacji projektu budowy kampusu Akademii Muzycznej, czyli od 8 listopada, praca nad tym zadaniem wre. Decyzja sądu umożliwiła władzom uczelni prowadzenie rozmów na temat szczegółowych założeń projektu architektonicznego z reprezentantami warszawskiej firmy Plus3 Architekci. Ten etap już dobiegł końca, a przed uczelnią kolejne zadania. 

Czytaj więcej o przyczynie wstrzymania realizacji projektu Akademia 2020 [KLIK]

– Negocjacje zostały zakończone, uzgodniono cenę za projekt i jest on aktualnie przygotowywany – poinformował we czwartek rektor Akademii Muzycznej prof. Jerzy Kaszuba. Koszt projektu architektonicznego ma zamknąć się w kwocie około 6 milionów złotych. Warszawska firma Plus3 Architekci ma rok na przygotowanie ostatecznej wersji projektu, która w niewielkim stopniu różni się od wcześniej zaproponowanej przez nich koncepcji.

Zobacz prace firmy Plus3 Architekci przygotowaną na konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną nowego kampusu Akademii Muzycznej [KLIK] 

Wynika z tego, że prace budowlane rozpoczną się najwcześniej w 2018 roku. Projekt Akademia 2020, jak sama nazwa wskazuje, miał zostać zrealizowany do końca 2020 roku. Jednak prawdopodobnie termin ten ulegnie zmianie. Powodem jest sześciomiesięczne opóźnienie związane z odwołaniami i rozprawą sądową. – Myślę, że kampus powstanie w 2021 roku – mówi prof. Kaszuba.

Wspomniane opóźnienie spowodowało również przesunięcie środków na realizacje niektórych założeń projektu. Jednak rektor uczelni podkreśla, że żadne pieniądze nie przepadły. Zadanie znajduje się na na liście priorytetowej tzw. kontraktu terytorialnego, czyli umowy między jednostkami samorządowymi a rządem w sprawie realizacji i finansowania inwestycji w poszczególnych regionach kraju. Koszt budowy nowych obiektów Akademii Muzycznej to 100 milionów złotych netto.

Kampus ma stanąć na przekazanym przez miasto terenie między ulicami: Kamienną, Sułkowskiego, Chodkiewicza oraz Gdańską. Wiele wskazuje na to, że w planowanym budynku pojawi się także akademik. – Jesteśmy na etapie domykania decyzji o tym, że w tym budynku będzie znajdował się również dom studenta – mówi rektor Akademii Muzycznej.

O ostatecznej decyzji w sprawie domu studenta oraz o dalszym przebiegu realizacji projektu Akademia 2020 poinformujemy wkrótce.


Powiązane treści