Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 18 • L 15
20C
Czw
22C
Pt
23C
Sob
23C
Nd
20C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINowy katalog sieci IKEA, poznany przy śniadaniu
Nowy Katalog IKEI
22.08.2016 | 17:48

Nowy katalog sieci IKEA, poznany przy śniadaniu

Dwanaście dań na zimno, pięć na ciepło, dodatki, pieczywo i napoje - takie było prasowe śniadanie w sklepie IKEA...

Na zdjęciu: W śniadaniu uczestniczyli: szefowa IKEA Bydgoszcz i osoby odpowiedzialne za marketing oraz relacje z klientami.

Fot. Stanisław Gazda

W sieci IKEA obowiązuje kalendarz w którym nowy rok zaczyna się…we wrześniu, wraz z udostępnieniem nowego katalogu IKEA 2017. Poznaliśmy go dziś rano podczas wspaniałego, obfitującego w szwedzkie dania śniadania prasowego.

Bydgoszcz była pierwszym z polskich miast, które poznało najnowsze trendy i inspiracje szwedzkiej sieci sklepów.

-Każde wydanie nowego Katalogu jest dla sieci IKEA wielkim wydarzeniem. Wiele miejsca w tym wydawnictwie zajmuje temat jedzenia, więc najlepszym czasem i miejscem prezentacji może być właśnie śniadanie prasowe –  usłyszeli dziennikarze na powitanie.

Nowy  Katalog  IKEA ma pomóc uwolnić się od wszelkich negatywnych oczekiwań związanych z kuchnią, jedzeniem. Tworzący go, starali się stworzyć rozwiązania, które uczynią życie łatwiejszym i bardziej przyjemnym, aby ludzie w mniejszym stopniu przejmowali się tym, co myślą o nich inni, skupiając się na tym, czego sami pragną i co dla nich samych jest najważniejsze. Kuchnia, gotowanie, jedzenie, to to miejsce i te czynności w związku z którymi wiele osób czuje presję… Tymczasem każdy ma być sobą, czy to gotując, czy łącząc ze sobą krzesła o różnym wyglądzie, czy podając obiad bez sztućców. Autorom Katalogu chodzi o to by każdy podążał własną drogą i słuchał swojego wewnętrznego głosu. IKEA namawia, by żyć po swojemu, ponieważ dom to najlepsze miejsce, by być sobą, realizować swoje pragnienia, cieszyć się bliskością i zwykłym codziennym życiem.

Katalog IKEA 2017 jest pełen nowości na wielu płaszczyznach – od nowych produktów, przez nowe wzory i materiały, aż po nowe niższe ceny. W Katalogu IKEA 2017 znalazły się również zapowiedzi nowych kolekcji. Już jesienią 2016 w sklepach pojawi się limitowana kolekcja SÄLLSKAP z drukowanymi wzorami i meblami do jadalni. Wiosną 2017 swoją premierę będzie miała zaś prawdziwa gratka dla fanów designu – seria funkcjonalnych i mobilnych mebli IKEA PS 2017.

Po raz pierwszy w historii, Katalog IKEA jest okraszony 13 historiami. Zabierają one Czytelnika w podróż dookoła świata, by w ten sposób przedstawić inspirujące przykłady tego, w jaki sposób IKEA dociera do różnych ludzi, w różnych krajach i kulturach na całym świecie. To zbiór opowieści przedstawiających nieco inne oblicze sieci IKEA, dla większości ludzi dotąd nieznane…

IKEA będzie przekonywać swoich klientów, że dobrze mieć sąsiada. A jeszcze lepiej się z nim zapoznać. By do tego zachęcić, IKEA zaprosi na cykl Spotkań Sąsiedzkich organizowanych w parkach osiedlowych polskich miast. Celem inicjatywy jest integracja lokalnej społeczności oraz odbudowa tradycji dobrych relacji sąsiedzkich. To okazja do poznania mieszkańców swojej dzielnicy i wymiany doświadczeń. Spotkania Sąsiedzkie IKEA są szansą, by to, co niedalekie, stało się bliskie. Bo to, co wartościowe jest na wyciągnięcie ręki. W domu i w najbliższym otoczeniu.

Już teraz możemy poinformować, że we wrześniu w sklepach IKEA w całej Polsce pojawi się nowa kolekcja IKEA SVÄRTAN. Limitowana seria, inspirowana obrazem współczesnych Indii, jest wynikiem współpracy IKEA ze szwedzkim projektantem tekstyliów, Martinem Bergströmem oraz indyjskimi studentami mody. SVÄRTAN obejmuje ceramikę, szkło oraz meble wyplatane z naturalnych włókien. W kolekcji wykorzystano jedynie czerń, biel i odcienie szarości.

Kolekcja SVÄRTAN to tekstylia, artykuły papiernicze, szkło, ceramika i przedmioty metalowe, dla których główną inspiracją były śródmiejskie pejzaże Indii. Pełna subtelnych tekstur oraz abstrakcyjnych wzorów zaczerpniętych z zazwyczaj pomijanych w dniu codziennym przedmiotów, zachęca do dostrzeżenia piękna w pozornie prozaicznym otoczeniu. To pokazanie często niewidocznej w naszym życiu poezji w przedmiotach użytku codziennego.

Fakty i liczby na temat Katalogu IKEA 2017:

Wersja drukowana

  • Liczba stron katalogu: 324 + 4 strony okładki
  • Liczba drukowanych egzemplarzy: 211 000 000
  • Liczba języków: 32 (33 w wersji cyfrowej)
  • Liczba drukowanych wersji: 70
  • Liczba katalogów dystrybuowanych w Polsce w okresie 22.08 – 11.09 – prawie 6  mln sztuk w tym: 5,229 mln egzemplarzy dystrybuowanych w miastach, w których znajduje się sklep IKEA oraz 537 tys. egzemplarzy dystrybuowanych  w sklepach IKEA w Polsce.

Wersja cyfrowa

  • Liczba wersji stron www i aplikacji: 69

3 różne układy katalogu dla 3 rodzajów mediów (desktop, telefon i TV).

Czy wiecie, że nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd)?


Powiązane treści