Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy kierunek na UKW. Dla fanów podróży

Dodano: 27.04.2017 | 11:32

Rekrutacja na ten kierunek rozpocznie się już w tym roku.

Na zdjęciu: To w tym budynku zapewne odbywać będą się niektóre zajęcia.

Fot. Justyna Wróblewska

Zwiedzaj, poznawaj, zarabiaj – takim hasłem reklamowany jest nowy kierunek, który znalazł się w ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Rekrutacja na przewodnictwo i pilotaż turystyczny ruszy już w tym roku.

Studia na tym kierunku trwać będą trzy lata. Zajęcia będą realizowane w dwóch obszarach kształcenia, czyli nauk humanistycznych i nauk społecznych. Dzięki nim studenci będą mogli między innymi nabyć umiejętności związane z organizacją małych i dużych przedsięwzięć turystycznych. Istotne ma być poznawanie i opisywanie dorobku kulturowego oraz przygotowanie do kreowania i popularyzowania tego dziedzictwa wśród ludzi w różnym wieku.

Na liście przedmiotów nauczanych podczas studiów znajdują się przeróżne pozycje. Są to między innymi: elementy prawa w turystyce, historia średniowiecza, projektowanie i organizacja przedsięwzięć turystycznych, marketing w turystyce, emisja głosu oraz turystyka militarna. Kierunek nie posiada specjalności, a o wyborze bloku tematycznego zadecyduje głos większości studentów danego roku.

Studia adresujemy do osób mających pasję podróżniczą, dla których turystyka jest przygodą, chcących zarazić nią innych, ale też, dla których stanie się ścieżką kariery zawodowej. Studia są przeznaczone dla ludzi aktywnych, z inicjatywą, mających zmysł organizacyjny, przedsiębiorczych – informują pracownicy uczelni.

Wiedza i umiejętności wyniesione z tych studiów mają pozwolić na podjęcie pracy w instytucjach zajmujących się szeroko rozumianą turystyką, czyli między innymi w administracji państwowej i samorządowej, przedsiębiorstwach turystycznych, placówkach kultury i samorządowych jednostkach edukacyjnych, jak również w lokalnych i regionalnych organizacjach pozarządowych i stowarzyszeniach.