Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 15 • L 14
18C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNowy kierunek studiów na bydgoskim UKW. Uczelnia uruchomiła go wraz z Centrum Onkologii
dr Agnieszka Banaszak-Piechowska, prof. Jacek Woźny, prof. Janusz Kowalewski
02.06.2021 | 18:16

Nowy kierunek studiów na bydgoskim UKW. Uczelnia uruchomiła go wraz z Centrum Onkologii

Na zdjęciu: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego we współpracy z Centrum Onkologii uruchomił nowy kierunek studiów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego we współpracy z Centrum Onkologii w Bydgoszczy od nowego roku akademickiego uruchomi nowy kierunek studiów.

Nowy kierunek, jaki powstanie na UKW to fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej. – Będzie on przygotowywał specjalistów w unikalnej specjalności do obsługi nowoczesnego sprzętu używanego do terapii – mówi rzecznik prasowy uniwersytetu Tomasz Zieliński. Jak precyzuje uczelnia, program studiów na tym kierunku będzie wyróżniał się dużą liczbą zajęć o charakterze praktycznym, a nie wyłącznie teoretycznym.

O szczegółach związanych z uruchomieniem nowego kierunku, podczas środowej (2 czerwca) konferencji prasowej mówili rektor UKW, prof. Jacek Woźny oraz dyrektor Centrum Onkologii im. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, prof. Janusz Kowalewski. Rektor uniwersytetu przypomniał, że uczelnia obecnie jest na etapie rozpoczęcia rekrutacji na nowy rok akademicki. – Sam kierunek będzie miał charakter dualny, będzie realizowany tak przez nas, jak i przez Centrum Onkologii – powiedział prof. Jacek Woźny. Rektor UKW podziękował władzom Centrum Onkologii za współpracę przy uruchomieniu tego kierunku studiów. A ten – jak informuje uniwersytet – został stworzony z myślą o pozyskiwaniu nowych, wysoko wykwalifikowanych kadr dla Centrum Onkologii w Bydgoszczy, ale i innych centrów onkologii w kraju.

Mam zaszczyt zaprosić wszystkich młodych absolwentów szkół średnich do ubiegania się o miejsce na tym nowym kierunku – mówił prof. Janusz Kowalewski. Dyrektor Centrum Onkologii przyznał, że utworzenie nowego kierunku na UKW pozwoli też na rozwój medycyny w regionie.

Na nowym kierunku studiów przewidziano aż 960 godzin zajęć praktycznych dla studentów. Będą się odbywać i zostaną poprowadzone przez specjalistów z Centrum Onkologii.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Slawomir
Slawomir
3 miesięcy temu

Zamiast powoływać Uniwersytet Medyczny w Bydgoszczy,to lepiej utwórzcie collegium medicum lub wydział medyczny na ukw. To wzmocni uczelnię.

Powiązane treści