Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 14 • L 12
14C
Nd
12C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNowy kierunek studiów na Collegium Medicum. Na Wydziale Lekarskim
Collegium Medicum, Jagiellońska - LG (3)
12.04.2017 | 12:18

Nowy kierunek studiów na Collegium Medicum. Na Wydziale Lekarskim

Rekrutacja na ten kierunek rozpocznie się już w tym roku.

Na zdjęciu: Studia realizowane będą od przyszłego roku akademickiego.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Przygotowanie specjalistów zajmujących się przede wszystkim diagnostyką wad wzroku to nowy cel przedstawicieli Collegium Medicum UMK. Aby go zrealizować, przygotowali nowy kierunek studiów – optometrię realizowaną jako studia stacjonarne II stopnia na Wydziale Lekarskim.

ZOBACZ TEŻ: Nowy kierunek studiów na UTP. „To odpowiedź na zapotrzebowanie społeczeństwa”

W ramach tego kierunki studenci zostaną przygotowani do prowadzenia profesjonalnej opieki medycznej. Nauczą się robić pomiary refrakcji oka, planować korekcje wad wzroku za pomocą soczewek kontaktowych, przeprowadzać przesiewowe badania okulistyczne oraz współpracować z okulistą w zakresie skomplikowanych przypadków wad wzroku i schorzeń okulistycznych.

Osoby, które ukończą optometrię będą mogły prowadzić badania naukowe oraz dzielić się doświadczeniem zawodowym z innymi poprzez publikacje i udział w konferencjach zawodowych. Oczywiście będą także zajmować się profilaktyką chorób i oceną podstawowych problemów zdrowia publicznego, systemów opieki zdrowotnej.

– Ponadto, prowadzone w ramach kierunku zajęcia obejmujące podstawy zarządzania w ochronie zdrowia oraz umiejętności z zakresu finansów umożliwią absolwentom samodzielne prowadzenie przedsiębiorstwa o charakterze zakładu/salonu optycznego czy gabinetu optometrycznego. Kompetencje te mogą okazać się również przydatne w pracy w dużej firmie dysponującej rozbudowaną siecią sprzedaży jak i w jednostkach organizacyjnych służby zdrowia – dodają przedstawiciele uczelni.

Nowy kierunek studiów ma pojawić się już w tegorocznej rekrutacji. Szczegółowe zasady rekrutacji na optometrię II stopnia dostępne są na stronie internetowej uczelni: www.cm.umk.pl.


Powiązane treści