Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy kierunek z bydgoskiego lotniska! Pierwsze loty w marcu przyszłego roku [AKTUALIZACJA]

Dodano: 04.09.2019 | 11:02
Port Lotniczy Bydgoszcz

Ryanair ogłosił nową siatkę połączeń z polskich lotnisk na sezon 2020.

Na zdjęciu: Ryanair od wielu lat jest kluczowym przewoźnikiem operującym w porcie imienia Paderewskiego.

Fot. Sebastian Torzewski

Od marca 2020 roku do oferty bydgoskiego lotniska dołączy nowy kierunek z Wysp Brytyjskich. Dwa razy w tygodniu będzie można polecieć do Edynburga samolotami Ryanaira.

O zmianach w swojej siatce połączeń przewoźnik poinformował w Katowicach podczas specjalnej konferencji prasowej. W przyszłorocznym sezonie letnim wprowadzi on aż 27 tras z ośmiu rodzimych lotnisk. Królem polowania okazały się właśnie Katowice, dotąd uchodzące za bastion WizzAira, gdzie irlandzkie linie wprowadzą aż dwanaście nowych tras. Na nowe kierunki mogą również liczyć osoby przymierzające się do skorzystania z usług portów w Gdańsku, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Modlinie i Wrocławiu

Szczegóły lotów z Bydgoszczy do drugiego – obok Glasgow – szkockiego miasta nie są jeszcze znane. – To decyzja operacyjna przewoźnika. Gdy będziemy mieli więcej informacji, na pewno się nimi podzielimy – mówi nam Daniel Mackiewicz, rzecznik Portu Lotniczego Bydgoszcz. Loty mają odbywać się dwa razy w tygodniu. Biletów nie ma na razie w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Obecnie z Bydgoszczy Ryanair realizuje połączenia do Birmingham, Dublina, Glasgow, Kijowa (lotnisko Boryspol) oraz Londynu (Stansted oraz Luton). Codzienne loty do Frankfurtu nad Menem zapewnia Lufthansa. Do końca września przeloty do Lwowa oferuje z kolei LOT.

Od stycznia do końca lipca z usług bydgoskiego lotniska skorzystało przeszło 240 tysięcy osób. W ubiegłym roku – ponad 413 tysięcy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
4 lat temu

Jeszcze przydał by się lot do Manchesteru albo Leeds ??

Marzyciel
Marzyciel
4 lat temu

Przydałoby się połączenia do Bristolu i Liverpoolu oraz Skandynawi (Sztokholm /Oslo) i marzenie Amsterdam, Mediolan, Monachium..

Viola
Viola
4 lat temu

Bydgoszcz- Dortmund i Dortmund- Bydgoszcz

Kaśka
Kaśka
4 lat temu

Bardzo brakuje lotów do Dusseldorf