Bydgoszcz
2C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 1
3C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNowy Lidl w Bydgoszczy. Wiadomo, kiedy otwarcie
11.02.2019 | 09:02

Nowy Lidl w Bydgoszczy. Wiadomo, kiedy otwarcie

Na zdjęciu: Nowy market byl budowany przez ponad pół roku.

Fot. ST

Nowy market sieci Lidl na Górzyskowie jest już praktycznie gotowy. Ukończone zostały też prace drogowe prowadzone przy okazji budowy sklepu.

Prace na terenie w pobliżu zajezdni przy ul. Inowrocławskiej, gdzie przez lata znajdował się rzadko wykorzystywany parking, rozpoczęły się w ostatnich dniach czerwca ubiegłego roku. Inwestorem jest Apro Investment, zaś za wykonanie odpowiadała spółka Allcon Budownictwo Sp. z o.o. Na przełomie stycznia i lutego roboty zbliżyły się do końca, zaś w ostatnich dniach ogłoszono datę otwarcia sklepu – 21 lutego o godz. 7:00.

Sklep będzie miał powierzchnię ok. 1100 mkw i znajdzie w nim pracę ponad 20 osób. Będzie to dziesiąty market sieci w Bydgoszczy. Obecnie w mieście jest ich dziewięć, a jeden znajduje się także w Osielsku. W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym mieści się za to jedno z dziewięciu polskich centrów dystrybucyjnych marki.

Przy okazji budowy marketu prowadzono przebudowę ul. Inowrocławskiej, która zyskała nową nawierzchnię, przejścia dla pieszych z azylami i pas do skrętu w lewo do marketu. Na czas robót przystanek Inowrocławska/Zajezdnia w kierunku Błonia, niedawno wyposażony w wiatę, został tymczasowo przeniesiony.

Warto wspomnieć, że od kilku lat przy Inowrocławskiej (niedaleko skrzyżowania z Brzozową) mieści się także market innej sieci – Biedronka.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
2 lat temu

Istotnie piękna inwestycja i potrzebna mieszkańcom Górzyskowa. Obserwując przebudowę ulicy muszę niestety stwierdzić, że nadzór ze strony kierownictwa budowy i ZDMiKP budził wiele wątpliwości. Obserwowałem ciągłe poprawianie, ponowne kopanie bo ktaś cos źle wymierzył, źle ułożył. Przedłużało to czas realizacji i blokowania ruchu na ul. Inowrocławskiej. Nie wiem czy już wszystko jest skończone ale widzę jeszcze sporo miejsc, w których trzeba coś wyrównać, usunąć gruz, posiać trawę. Podczas budowy często wkraczano na teren sąsiadujący i tam nic nie uporządkowano. Czy to oznacza, że spółdzielnia bądź wspólnoty mieszkaniowe będą musiały ponieść koszty porządkowania tego terenu?

Aga
Aga
2 lat temu

BIEDRONKA na Inowroclawskiej w pobliżu skrzyżowania z Brzozowa? DOBRE. Oj widać autor nie był na Górzyskowie i Szwederowie

Eryk Dominiczak
Admin
2 lat temu

@Aga – 200 metrów w linii prostej to jest dostatecznie blisko, żeby napisać, że jest to Biedronka w pobliżu skrzyżowania Inowrocławskiej z Brzozową. 😉

Krzych
Krzych
2 lat temu

Najważniejsze wydarzenie tego miesiąca. Rzygać się chce

Powiązane treści