Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-1C
Wt
-3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesNowy market na Górzyskowie. Rozpoczęła się budowa
06.08.2018 | 12:48

Nowy market na Górzyskowie. Rozpoczęła się budowa

Na zdjęciu: Budowa rozpoczęła się w ostatnich dniach czerwca.

Fot. ST

Zakupy w nowym markecie będą  mogli robić mieszkańcy Górzyskowa. Już wkrótce do ich dyspozycji będzie obiekt powstający przy Inowrocławskiej.

Na terenie w pobliżu zajezdni przy ul. Inowrocławskiej przez lata znajdował się rzadko wykorzystywany parking, a mieszkańcy pobliskich bloków wyprowadzali tam psy. Działka została jakiś czas temu wystawiona na sprzedaż, zaś w końcówce czerwca ruszyła budowa pawilonu handlowego oraz parkingu. Inwestorem jest toruński deweloper Apro Investment, zaś za wykonanie odpowiada Allcon Budownictwo Sp. z o.o. Prace mają potrwać do ostatniego dnia listopada.

Jak się okazuje, teren będzie całkowicie dedykowany marketowi sieci Lidl. Sklep ma zostać otwarty w I kwartale 2019 roku.  Będzie miał powierzchnię ok. 1100 mkw i znajdzie w nim pracę ponad 20 osób. Będzie to dziesiąty market sieci w Bydgoszczy. Obecnie w mieście jest ich dziewięć, a jeden znajduje się także w Osielsku. W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym mieści się również jedno z dziewięciu polskich centrów dystrybucyjnych marki.

Przypomnijmy, że w tym roku ulica Inowrocławska zostanie przebudowana. Powstanie dodatkowy pas do lewoskrętów oraz wyspy kryjące. Ponadto zostaną rozbudowane chodniki, modernizowana będzie infrastruktura energetyczna, sanitarna, ciepłownicza i wodociągowa oraz wykonane zostaną nasadzenia.


Powiązane treści