Bydgoszcz
-0C
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 1 • L -1
5C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNowy mural w Bydgoszczy. Powstał z okazji 25-lecia Wafli Familijnych [ZDJĘCIA, WIDEO]
22-10-2020_Jagiellońska 51 Bydgoszcz_Mural_Jutrzenka_Wafle Familijne - SF (10)
22.10.2020 | 13:12

Nowy mural w Bydgoszczy. Powstał z okazji 25-lecia Wafli Familijnych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na zdjęciu: Nowy mural można oglądać od kilkunastu dni przy skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Ogińskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Z okazji 25. urodzin Wafli Familijnych w Bydgoszczy – przy skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Ogińskiego – powstał jubileuszowy mural. Jedne z najbardziej rozpoznawalnych polskich słodyczy powstały w zakładach „Jutrzenki”.

Pierwsze Wafle Familijne zjechały z taśmy produkcyjnej w zakładach bydgoskiej Jutrzenki w 1995 roku. Marka szybko stała się rynkowym numerem jeden. Na przestrzeni ostatnich 25 lat oferta produktowa rozrosła się do 11 wariantów smakowych – Wafle Familijne na stałe zagościły w domach Polaków. Z okazji jubileuszu, firma Colian – obecny właściciel marki – zlecił powstanie muralu. Powstał on na ścianie szczytowej kamienicy przy ulicy Jagiellońskiej 51 – tuż przy skrzyżowaniu z Ogińskiego i obok estakady Trasy Uniwersyteckiej. Dzieło zostało zaprojektowane przez Karola Banacha, a jego wykonanie powierzono Good Looking Studio.

Grafika ma lekki, radosny przekaz, podkreślający atrybuty produktu oraz polskie i regionalne pochodzenie marki. Za Familijnymi niezmiennie stoi rodzinność, radość ze wspólnie spędzanych chwil i chrupiąca przyjemność. Mural eksponuje międzypokoleniowy charakter marki oraz różnorodne okazje konsumpcji Wafli Familijnych, komunikuje brand jako idealny dla każdego, w każdym miejscu i czasie – przekazuje firma Colian.

W kompozycji zawarto także elementy regionalnej rzeczywistości w postaci motywu bydgoskich spichrzy nad Brdą. Całość grafiki została zakomponowana w konturze swobodnie nawiązującym do kształtu naszego kraju – od gór na południu po nadmorskie plaże na północy, co podkreśla polskość marki. Poprzez motywy urodzinowej zabawy i napis „25 lat”, mural nawiązuje do obchodzonego w tym roku jubileuszu Wafli Familijnych. Całość grafiki wieńczy logo marki Familijne oraz jej przesłanie „Mus je schrupać!’.

To pierwsza w historii tego rodzaju aktywność marki Wafle Familijne w przestrzeni miejskiej. Mural będzie można oglądać do końca roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści