Bydgoszcz
3C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 4 • L 2
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowy plac zabaw dla dzieci otwarty [ZDJĘCIA]
plac zabaw_ myślęcinek - UM Bydgoszcz (1)
14.10.2018 | 14:17

Nowy plac zabaw dla dzieci otwarty [ZDJĘCIA]

Plac będzie czynny codziennie w godzinach 9:00 - 19:00.

Na zdjęciu: Plac zabaw dla dzieci otwarto na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Fot. UM Bydgoszcz

Drugi integracyjny plac zabaw otwarty. Tym razem powstał on na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Wcześniej taki plac powstał na Wyspie Młyńskiej. Ta inwestycja kosztowała około 700 tysięcy złotych. Na placu zamontowano m.in. huśtawki, karuzele, trampoliny czy domek. Znajduje się w nim kilkanaście różnych urządzeń i zestawów do zabawy.

Podobnie, jak plac na Wyspie Młyńskiej, także i ten na terenie LPKiW jest dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Plac powstał na terenie za kawiarnią parkową i zajmuje znacznie większy obszar, niż ten dotychczasowy. Na placu pomiędzy punktami gastronomicznymi i stawem zostały ustawione huśtawki typu bocianie gniazdo z platformą dla dzieci niepełnosprawnych. Zaprojektowano też karuzelę, na którą można wjechać wózkiem. Najmłodsi bydgoszczanie bez ograniczeń będą mogli też wcielić się na przykład w rolę maszynisty pociągu lub alpinisty w zestawie sprawnościowym ze ścianką do wspinaczki i system lin. Całość uzupełniają  zestawy ze zjeżdżalniami i drabinkami, kopalnia piasku, tuba do przechodzenia pod nasypem, bujaki, trampolina oraz domek z drewna. Na placu ustawiono ławki i stojak na rowery.

Plac będzie czynny w godzinach 9:00 – 19:00. Wyjątkiem będą 15 i 16 października. W poniedziałek i wtorek zaplanowano jeszcze dodatkowe prace przy nasadzonej zieleni, stąd też plac zabaw zostanie otwarty o 15:00.


Powiązane treści