Bydgoszcz
22C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 21
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNowy sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Znana przyszłość Bartosza Kownackiego
16.01.2018 | 10:53

Nowy sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Znana przyszłość Bartosza Kownackiego

We wtorek sekretarzem stanu w MON został Tomasz Zdzikot.

Na zdjęciu: Bartosz Kownacki pozostaje na stanowisku.

Fot. Stanisław Gazda

Bartosz Kownacki nadal będzie wiceministrem obrony narodowej. We wtorek resort poinformował o powołaniu nowego sekretarza stanu, ale też potwierdził pozostanie na stanowisku posła z okręgu bydgoskiego.

Przyszłość Kownackiego stanęła pod znakiem zapytania po odwołaniu Antoniego Macierewicza. Wiceminister był dotąd odpowiedzialny m.in. za modernizację armii i przetargi na uzbrojenie. W październiku Rzeczpospolita informowała, że obowiązki Kownackiego, wg gazety obwinianego za zamieszczanie z przetargiem na zakup autobusów dla wojska,  może przejąć inny sekretarz stanu, Michał Dworczyk. On jednak w końcówce roku został szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

We wtorek  MON zakomunikował, że nowym sekretarzem stanu został  Tomasz Zdzikot, który od października pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji kierowanym przez Mariusza Błaszczaka, obecnego szefa resortu obrony. Wcześniej  był zastępcą burmistrza Dzielnicy Śródmieście i radnym Warszawy, a obecnie zasiada też w Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Zakres obowiązków Zdzikota zostanie jeszcze ustalony. MON we wtorek  oficjalnie potwierdził, że mimo powołania nowego sekretarza stanu Kownacki zostanie na stanowisku. – Pan wiceminister pozostaje na swoim stanowisku i ma niezmienny zakres obowiązków – poinformowano nas w biurze prasowym ministerstwa.

Kownacki urodził się w Warszawie, ale w 2007 roku – gdy startował w stolicy – nie udało mu się zdobyć mandatu posła. W dwóch kolejnych wyborach, kandydował już z powodzeniem z okręgu bydgoskiego. W październiku 2015 roku otrzymał 9044 głosy, a kilka tygodni później został sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.


Powiązane treści