Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy sezon na Torbydzie coraz bliżej. W środku lodowiska powstaje sportowy mural! [ZDJĘCIA]

Dodano: 14.08.2019 | 15:05
mural Torbyd Bydgoszcz

W naszej galerii zobaczycie elementy, które ozdobią ściany ślizgawki na Babiej Wsi.

Na zdjęciu: Postać hokeisty, czyli jeden z elementów muralu, który powstaje we wnętrzu lodowiska Torbyd.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W pierwszym tygodniu września bydgoszczanie ponownie będą mieli okazję skorzystać z Torbydu. Do tego czasu ma być gotowy też nawiązujący do klimatu lodowiska mural przygotowywany przez Bartosza Bujanowskiego oraz Bartosza Świąteckiego.

Projekt, który ozdobi wewnętrzne ściany lodowiska, jest na ukończeniu. Nawiązuje on do dyscyplin łyżwiarskich, stąd między innymi będzie zawierał postać hokeisty czy łyżwiarki figurowej. – Kompozycja muralu uwzględnia pozostawienie istniejących fragmentów betonowych ścian, dzięki czemu praca jest spójna z całym obiektem. Dobrze też wpisuje się w jego charakter – stylistycznie i formalnie. Bryły tworzą przestrzeń, która kojarzy się z bryłami lodu – zachwala plastyk miejski Marek Iwiński.

Za mural odpowiedzialny jest wspomniany duet Bartoszów – Bujanowski i Świątecki. Ten pierwszy ma na swoim koncie między innymi pierwszą nagrodę w konkursie „Legendy Bydgoskie – o Kazimierzu Wielkim i pięknej Bydgoszczy”. Efektem tego zwycięstwa jest mural z królem Kazimierzem w roli głównej, który zdobi ścianę kamienicy przy ulicy Jagiellońskiej vis a vis park Witosa i niedaleko budynku NOT-u. „Autorzy zrealizowali w Bydgoszczy kilka udanych murali, mają uznanie w środowisku, realizują projekty artystyczne w Polsce i na świecie” – podkreśla biuro prasowego bydgoskiego ratusza. I dodaje, że projekt z jednej strony miała być nowoczesna, nawet futurystyczna, z drugiej – miały się tam pojawić elementy realistyczne.

Realny jest też termin otwarcia sezonu 2019/2020 na Torbydzie – jak deklaruje miasto, pierwsze ślizgawki zaplanowano już na początek września. Przypomnijmy, że lodowisko na Babiej Wsi funkcjonuje od stycznia 2018 roku. Jednocześnie z jego tafli może skorzystać nawet 240 osób. Swoje mecze rozgrywa tam również drużyna hokejowa Budowlanego Klubu Sportowego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments