Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy sprzęt dla policyjnych „wodniaków”. Niebawem trafi kolejny [ZDJĘCIA]

Dodano: 09.10.2022 | 11:02

Na zdjęciu: Na wyposażenie policyjnych "wodniaków" z Włocławka trafiła m.in. nowa łódź.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policyjni „wodniacy” otrzymali nowy sprzęt. – To nie koniec, bo niebawem trafi kolejny, na których zakup już zostały podpisane umowy – słyszymy.

Sprzęt trafił do policjantów z ogniwa prewencji na wodach i terenach przywodnych włocławskiej komendy. – Patrolują oni okolice rzeki Wisły po obu stronach tamy, ale także jeziora Wikaryjskie, Skrzynki, Czarne, a także wspomagają okoliczne jednostki policji czy inne służby w działaniach na wodzie – mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Nowy sprzęt policjantom z Włocławka przekazali podczas piątkowej (7 października) uroczystości szef kujawsko-pomorskiej policji nadinsp. Piotr Leciejewski wraz z insp. Marcinem Woźniakiem, który w Komendzie Wojewódzkiej odpowiada za logistykę. Do włocławskich funkcjonariuszy trafiły łódź motorowa Parker Pilot House 800 (wartość to 880 263 zł), która wyposażona jest w dwa silniki, których moc  wynosi 150 koni mechanicznych. – Łódź jest przystosowana do pływania 6-osobową załogą, ma kabinę i jest ogrzewana. Wyposażona jest w radar z funkcją automatycznego rozpoznawania jednostek na wodzie oraz nawigację dla łodzi – dodaje Chlebicz. Ponadto, na ich wyposażenie trafiły także dwa nowe quady Polaris, cztery rowery elektryczne Leader Fox i dron z dodatkowymi kompletami akumulatorów, który także wyposażony jest w termowizję.

Na zakupy łącznie przeznaczono 1,8 mln zł, a to nie koniec. – Wkrótce dostarczone zostaną nowe sprzęty, na których zakup podpisano już umowy – słyszymy w komendzie. Tymi sprzętami będą dwa oznakowane radiowozy toyota hilux oraz skuter wodny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Chciał bym tylko przypomnieć, że u nas w kraju też produkuje się rowery elektryczne! (٥↼_↼)