Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNowy wicewojewoda powołany. Radosław Kempinski odebrał nominację
Mikołaj Bogdanowicz, Radosław Kempinski
01.09.2021 | 20:33

Nowy wicewojewoda powołany. Radosław Kempinski odebrał nominację

Na zdjęciu: Radosław Kempinski został dzisiaj powołany na stanowisko drugiego wicewojewody kujawsko-pomorskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Radosław Kempinski jest od dzisiaj (1 września) drugim wicewojewodą kujawsko-pomorskim. Nominację na to stanowisko odebrał w środę.

 Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, nominację na stanowisko drugiego wicewojewody, którą podpisał premier Mateusz Morawiecki, Radosławowi Kempinskiemu wręczył wojewoda. Mikołaj Bogdanowicz dziękował w trakcie krótkiego briefingu za pozytywną opinię w tej sprawie szefom MSWiA: Mariuszowi Kamińskiemu oraz nadzorującemu w resorcie prace wojewodów Pawłowi Szefernakerowi. – Chcę podziękować, że ten wniosek, który skierowałem do premiera, został zaakceptowany. Cieszę się z decyzji, że Radosław Kempinski dołączy do grona wicewojewodów – mówił Bogdanowicz.

– Mamy coraz więcej zadań, wzrasta rola administracji rządowej w terenie – dodawał wojewoda, argumentując decyzję o powołaniu drugiego wicewojewody. W urzędzie wojewódzkim, Kempinski będzie zajmował się m.in. kwestiami związanymi z zarządzaniem kryzysowym, ale także podlegać mu będzie wydział infrastruktury. – Przed nami bardzo dynamiczny czas, jeśli chodzi o wydział infrastruktury. Do tej pory wywiązywaliśmy się z tych zadań bardzo dobrze, ale przed nami zwiększona ilość wniosków. Będziemy wzmacniać wydział, aby trzymać się terminów i by inwestycje były jak najszybciej realizowane – podkreślał Mikołaj Bogdanowicz.

Radosław Kempinski ma 41 lat, wcześniej był radnym V i VI kadencji Rady Powiatu Bydgoskiego (lata 2014-2018 oraz 2018-2019). Związany był także ze Szkołą Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Sicienku, gdzie przez blisko szesnaście lat był nauczycielem m.in. matematyki, fizyki i informatyki. Ostatnio pełnił funkcję zastępca wójta gminy Sicienko. – Swoją pracowitością, zaangażowaniem, w pełni będę w stanie wspomóc urząd wojewódzki – mówił i deklarował: – Obiecuję, że będę na rzecz naszego województwa pracował z całą stanowczością – dodawał. Dziękował też wojewodzie za zaufanie oraz wójtowi gminy Sicienko za wcześniejszą współpracę.

Pierwszym wicewojewodą pozostaje Józef Ramlau.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
4 miesięcy temu

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

jan
jan
4 miesięcy temu

Jak odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu to niech załatwi żeby na złożenie wniosku o wydanie paszportu nie trzeba było czekać 30-40 dni

Powiązane treści