Bydgoszcz
7C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
14C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNowy wicewojewoda powołany. Radosław Kempinski odebrał nominację
Mikołaj Bogdanowicz, Radosław Kempinski
01.09.2021 | 20:33

Nowy wicewojewoda powołany. Radosław Kempinski odebrał nominację

Na zdjęciu: Radosław Kempinski został dzisiaj powołany na stanowisko drugiego wicewojewody kujawsko-pomorskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Radosław Kempinski jest od dzisiaj (1 września) drugim wicewojewodą kujawsko-pomorskim. Nominację na to stanowisko odebrał w środę.

 Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, nominację na stanowisko drugiego wicewojewody, którą podpisał premier Mateusz Morawiecki, Radosławowi Kempinskiemu wręczył wojewoda. Mikołaj Bogdanowicz dziękował w trakcie krótkiego briefingu za pozytywną opinię w tej sprawie szefom MSWiA: Mariuszowi Kamińskiemu oraz nadzorującemu w resorcie prace wojewodów Pawłowi Szefernakerowi. – Chcę podziękować, że ten wniosek, który skierowałem do premiera, został zaakceptowany. Cieszę się z decyzji, że Radosław Kempinski dołączy do grona wicewojewodów – mówił Bogdanowicz.

– Mamy coraz więcej zadań, wzrasta rola administracji rządowej w terenie – dodawał wojewoda, argumentując decyzję o powołaniu drugiego wicewojewody. W urzędzie wojewódzkim, Kempinski będzie zajmował się m.in. kwestiami związanymi z zarządzaniem kryzysowym, ale także podlegać mu będzie wydział infrastruktury. – Przed nami bardzo dynamiczny czas, jeśli chodzi o wydział infrastruktury. Do tej pory wywiązywaliśmy się z tych zadań bardzo dobrze, ale przed nami zwiększona ilość wniosków. Będziemy wzmacniać wydział, aby trzymać się terminów i by inwestycje były jak najszybciej realizowane – podkreślał Mikołaj Bogdanowicz.

Radosław Kempinski ma 41 lat, wcześniej był radnym V i VI kadencji Rady Powiatu Bydgoskiego (lata 2014-2018 oraz 2018-2019). Związany był także ze Szkołą Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Sicienku, gdzie przez blisko szesnaście lat był nauczycielem m.in. matematyki, fizyki i informatyki. Ostatnio pełnił funkcję zastępca wójta gminy Sicienko. – Swoją pracowitością, zaangażowaniem, w pełni będę w stanie wspomóc urząd wojewódzki – mówił i deklarował: – Obiecuję, że będę na rzecz naszego województwa pracował z całą stanowczością – dodawał. Dziękował też wojewodzie za zaufanie oraz wójtowi gminy Sicienko za wcześniejszą współpracę.

Pierwszym wicewojewodą pozostaje Józef Ramlau.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
19 dni temu

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

jan
jan
18 dni temu

Jak odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu to niech załatwi żeby na złożenie wniosku o wydanie paszportu nie trzeba było czekać 30-40 dni

Powiązane treści