Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

O krok od świątecznej tragedii. Policjanci z Fordonu zaatakowani nożami i grabiami!

Dodano: 28.12.2022 | 14:36

Na zdjęciu: Policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego, aby obezwładnić agresywnego 28-latka.

Fot. KWP Bydgoszcz / zdjęcie ilustracyjne

Agresywny 28-latek rzucił się z dwoma nożami na policjantów z Fordonu. – Okazało się też, że był on poszukiwany listem gończym – mówią funkcjonariusze.

Sceny rodem z filmu sensacyjnego rozegrały się w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. W niedzielne (25 grudnia) popołudnie, dyżurny z komisariatu w Fordonie otrzymał zgłoszenie w związku z zachowaniem jego syna. – Z jego relacji wynikało, że syn jest pod wpływem alkoholu i atakuje go nożem, dodatkowo miał dokonać samookaleczenia – relacjonuje nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, przed posesją zastali zgłaszającego, który opowiedział o zachowaniu syna. Po wejściu do budynku funkcjonariusze zastali 28-latka, który znajdował się w pomieszczeniu kuchennym, a w rękach trzymał dwa noże, do tego – jak słyszymy w komendzie – mocno krwawił, ale jednocześnie zaczął zachowywać się agresywnie. – Na widok policjantów zaczął im grozić pozbawieniem życia, a następnie biegł w ich kierunku – dodaje Słomski i precyzuje, że policjanci wyszli na zewnątrz, choć zgłaszający nie chciał ich wypuścić z budynku, dodatkowo agresywny 28-latek ruszył na policjantów z nożami i wykrzykiwał groźby pozbawienia życia.


CZYTAJ WIĘCEJ: Na przejeździe kolejowym w Bydgoszczy omal nie doszło do tragedii!


Agresor zadał co prawda jeden cios nożem w nogę funkcjonariuszowi, jednak ten nie doznał poważniejszych obrażeń. Policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego, aby obezwładnić 28-latka. Jak słyszymy od funkcjonariuszy, jeden z nich najpierw wyciągnął broń służbową, a potem w ruch poszły także gaz, pałka służbowa, a mundurowi musieli też użyć siły fizycznej. To nie koniec, bo obezwładniony i zatrzymany został także 61-letni zgłaszający. – Grabiami chciał uderzyć interweniujących funkcjonariuszy – mówi dalej nadkom. Przemysław Słomski.

Szybko też okazało się, że 28-latek był poszukiwany listem gończym. Do mężczyzn przyjechali także ratownicy medyczni, a zatrzymanego najpierw zabrano na szczegółowe badania, po czym później trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przeprowadzonych czynności 61-latkowi postawiono zarzut wymuszenia przemocą na funkcjonariuszu publicznym przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej, z kolei agresywnemu 28-latkowi zarzucono czynną napaść na policjantów.

Wiadomo też, że spędzi on w areszcie najbliższe miesiące. W związku z niedzielnym zdarzeniem, sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 28-latka tymczasowy dwumiesięczny areszt, dodatkowo odsiedzi od kilka miesięcy za przestępstwo narkotykowe.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Moki
Moki
1 rok temu

A nie szło śmiecia zastrzelić?

Antypaństwowy
Antypaństwowy
1 rok temu

„[….]61-latkowi postawiono zarzut wymuszenia przemocą na funkcjonariuszu publicznym przedsięwzięcia lub zaniechania prawne usankcjonowanego […..] Z ôpisu jasno wynika że po tym jak ojciec zobaczył jak brutalnie policjanci traktują jego syna chciał aby przestali go krzywdzić !!I miał rację .Oczywiście zaraz zaczyna się straszenie czego to mu ta łobuzeria państwowa nie zrobi!!

Polak
Polak
1 rok temu

To było usiłowanie zabójstwa, a nie czynna napaść.

Heniu
Heniu
1 rok temu

Miał jaja, żeby wyskoczyć do policjantów z nożem, więc powinien być przygotowany na najgorsze potraktowanie. Nie ma tu mowy o brutalnej interwencji. W innym państwie dostałby kulkę… Mieczem wojujesz od miecza giniesz… Itd.

Janek
Janek
1 rok temu

Dobrze,że nie zmarli na złość policji… .

Jan
Jan
1 rok temu

Słabo wyszkoleni policjanci.
Atak na ich życie, jeden ranny od noża a o i gazu używają. Słabo wyszkoleni nie potrafiący podjąć decyzji w chwili bezpośredniego zagrożenia życia
Śmiech na sali z pożałowaniem braku kompetencji.
Uczycie patologiczne społeczeństwo że może was atakować i pozbawić życia.

PIOTR SZYMANSKI
PIOTR SZYMANSKI
6 miesięcy temu

Prosze, syn dyzurnego KP Fordon,z nozami kuchennymi????