Bydgoszcz
-15C
Niebo częściowo zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H -13 • L -16
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleO krok od tragedii na drodze krajowej. Samochód wbił się w drzewo [ZDJĘCIA]
wypadek_DK15_Wielkie_Pułkowo_CGD_001_RatownicyGD
07.06.2020 | 14:17

O krok od tragedii na drodze krajowej. Samochód wbił się w drzewo [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Wrak samochodu marki Audi, którego kierowca w niedzielny poranek z nieustalonych na razie przyczyn wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Fot. Ratownictwo Medyczne Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego

W niedzielny poranek służby ratunkowe z regionu zostały postawione na nogi z powodu wypadku na drodze krajowej nr 15. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Dwie osoby z obrażeniami trafiły do szpitala.

Jak informują ratownicy medyczni z powiatu golubsko-dobrzyńskiego, zgłoszenie dotarło do nich kilka minut po godzinie piątej rano. Do wypadku doszło na 276 kilometrze DK 15 w miejscowości Wielkie Pułkowo (gmina Dębowa Łąka, pow. wąbrzeski). Z nieustalonych dotąd przyczyn kierujący samochodem marki Audi stracił panowanie nad autem i wypadł z drogi. Pojazd z bardzo dużą siłą wbił się w przydrożne drzewo.

Na miejsce zostały skierowane dwa zespoły ratownictwa medycznego – z Kowalewa Pomorskiego oraz Wąbrzeźna. Dwie osoby podróżujące audi wymagały hospitalizacji. Zostały przetransportowane do szpitali. Za zabezpieczenie miejsca zdarzenia odpowiadali miejscowi strażacy. Przyczyny wypadku ustala wąbrzeska policja.

Zaledwie kilka godzin wcześniej – przed godz. 21:00 w sobotę w położonych niedaleko Wielkiego Pułkowa Pląchotach doszło do innego zdarzenia na DK 15. Brał w nim udział samochód ciężarowy oraz osobówka. W wyniku zderzenia oba pojazdy wypadły z jezdni. Trzy osoby zostały ranne.

Coraz większa liczba samochodów na drogach (także krajowych) przyczynia się do większego prawdopodobieństwa wypadków. Przypomnijmy, że w piątek i sobotę na drodze krajowej nr 5 (odcinek Świecie – Bydgoszcz) doszło do dwóch groźnych wypadków w rejonie miejscowości Dworzysko oraz Gruczno.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści