Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 4 • L 2
1C
Pt
4C
Sob
4C
Nd
6C
Pon
7C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleO krok od tragedii na drodze w regionie. Dachujący samochód potrącił rowerzystę!
ambulans, straż pożarna - na sygnale - ZK-1
08.12.2019 | 12:41

O krok od tragedii na drodze w regionie. Dachujący samochód potrącił rowerzystę!

Do zdarzenia doszło przed godziną jedenastą na drodze krajowej nr 25.

Na zdjęciu: W wyniku dachowania samochodu osobowego w Gościeradzu na drodze krajowej nr 25 ranny został przejeżdżający pobliską drogą dla rowerów mężczyzna.

Fot. Zbigniew Kubisz / zdjęcie ilustracyjne

W niedzielne przedpołudnie służby ratunkowe zostały wezwane do groźnego wypadku w Gościeradzu w powiecie bydgoskim. Kierująca mercedesem straciła panowanie nad pojazdem i wypadła z drogi, uderzając w jadącego wydzieloną obok trasą dla rowerów mężczyznę.

Wezwanie dotarło do dyżurnego bydgoskich strażaków około godziny 10:40. Na miejsce zdarzenia w rejonie ulicy Okrężnej został natychmiast oddelegowany zastęp z położonej nieopodal remizy OSP KSRG Gościeradz, który został wsparty strażakami z Bydgoszczy oraz Koronowa. Do wypadku zadysponowano również karetki pogotowia oraz policję.

Z ustaleń tej ostatniej wynika, że kobieta kierująca mercedesem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze krajowej nr 25, wpadła w poślizg, wypadła z drogi, po drodze ścinając jeden z znaków i dachując. Niestety, wypadek miał swoje dalej idące konsekwencje. Na biegnącej równolegle drodze dla rowerów poruszał się jednośladem mężczyzna, który został uderzony przez pędzący samochód. I to właśnie on odniósł najgroźniejsze obrażenia – ratownicy medyczni zdecydowali o przewiezieniu go do szpitala. – Dwie osoby podróżujące autem osobowym nie wymagały hospitalizacji – dodaje w rozmowie z nami dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy.

Na miejscu zdarzenia nadal trwają prace policji, usuwane są również skutki wypadku. Z tego powodu na 135 kilometrze DK nr 25 wprowadzono ruch wahadłowy. Z informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać nawet do godziny 14:00.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści