O krok od tragedii na przejeździe kolejowym. Ciężarówka zderzyła się z pociągiem [ZDJĘCIA]
Dodano: 01.03.2023 | 06:00Na zdjęciu:
Fot. KPP Żnin
O dużym szczęściu może mówić kierowca ciężarówki, która w poniedziałkowe (27 lutego) popołudnie zderzyła się z pociągiem towarowym w Piechcinie. – Okoliczności zdarzenia są ustalane w śledztwie prowadzonym pod nadzorem prokuratury – mówią policjanci.
Jak już informowaliśmy na naszych łamach, do wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Piechcinie. Sytuacja na miejscu była na tyle poważna, że – jak informował w komunikacie dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu – zadysponowane na miejsce zdarzenia zastępy strażaków musiały użyć narzędzi hydraulicznych, aby wydobyć kierowcę z kabiny ciężarówki.
Nieco więcej szczegółów tego zdarzenia ujawnili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Jak precyzują, zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do nich w poniedziałek, tuż po godzinie 14:30. Co wynika z ich pierwszych, wstępnych ustaleń dotyczących przyczyn wypadku? – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 51-letni kierowca pojazdu ciężarowego marki DAF wraz z naczepą, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym i wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżającą lokomotywę – mówią mundurowi.
Ciężarówka przewoziła kruszywo. Wiadomo, że kierowcę ciężarowego DAF-a przewieziono do inowrocławskiego szpitala z obrażeniami ciała, natomiast dwie osoby podróżujące pociągiem nie doznały obrażeń. Badanie przeprowadzone pod kątem stanu trzeźwości wykazało, że zarówno maszynista, jak i kierowca ciężarówki byli trzeźwi,
– Okoliczności zdarzenia są ustalane w śledztwie prowadzonym pod nadzorem prokuratury – kończą funkcjonariusze.
- Urodzinowy bieg nad Kanałem Bydgoskim. Oglądaj ZDJĘCIA! - 26 października 2025
- Niewyjaśniona zbrodnia na dożynkach rozwiązana. Bydgoscy śledczy zamknęli śledztwo po zabójstwie Karoliny - 25 października 2025
- PILNE: Spadł dron testowany przez wojsko. Maszyna należała do WZL2 w Bydgoszczy - 23 października 2025








![Ciągnik z przyczepą wjechał w dom. Budynek jest zniszczony [ZDJĘCIA] 9-09-2025_wypadek Balczewo_KPP Inowrocław](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/09/9-09-2025_wypadek-Balczewo_KPP-Inowroclaw-150x150.jpg)
![Ciężarówka przewróciła się na A1. Z pojazdu na jezdnię wysypały się znicze [ZDJĘCIA] 8-10-2025_wypadek autostrada A1 Nowa Wieś_KM PSP Toruń](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/10/8-10-2025_wypadek-autostrada-A1-Nowa-Wies_KM-PSP-Torun-150x150.jpg)



