Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Koronowie. Co zaplanowano?

Dodano: 06.11.2023 | 08:52

Na zdjęciu: Podczas wydarzenia zaprezentuje się m.in. Klub Jeździecki Deresz

Fot. archiwum IN

11 listopada w Koronowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie przewidziano m.in. inscenizację historyczną.

Całość rozpocznie się o godz. 10 od mszy świętej w bazylice mniejszej. Następnie (godz. 11) odbędzie się złożenie wiązanek kwiatów i zniczy w miejscach pamięci narodowej na cmentarzu parafialnym. Kolejnym punktem w programie jest przemarsz na Plac Zwycięstwa. Korowód poprowadzi Klub Jeździecki Deresz. W godz. 12-16 na Placu Zwycięstwa przeprowadzony zostanie piknik historyczny. W programie pikniku: hymn państwowy, przemówienie burmistrza, pokaz w wykonaniu Klubu Jeździeckiego Deresz, musztra paradna w wykonaniu uczniów klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie, występy artystyczne, strzelnica interaktywna ASG (dziedziniec punktu informacji turystycznej), inscenizacja historyczna, warsztaty edukacyjno-historyczne (punkt informacji turystycznej), stoiska, grochówka.

Ponadto Urząd Miejski w Koronowie zaapelował do mieszkańców o wywieszenie flag narodowych. Oprócz tego przekazano informacje, że w związku z organizacją obchodów mogą pojawić się chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym, głównie związane z przemarszem oraz piknikiem i uroczystością na ul. Placu Zwycięstwa (parkingi zostaną wyłączone, ruch będzie ograniczony, pojawią się objazdy, wydarzenie będzie zabezpieczone przez odpowiednie służby).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bacaglaca
Bacaglaca
7 miesięcy temu

Co roku to samo i to jest już nudne.proponuje imprezę rozpocząć po 17 będzie ciemno jak już od 4 dni bezpiecznie nie ma problemu.