Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Obwodnica Białych Błot. Jest decyzja w sprawie drugiego przetargu na dokumentację

Dodano: 28.12.2021 | 12:16

Na zdjęciu: Przez Białe Błota przejeżdża blisko 30 tysięcy pojazdów w ciągu doby. To przede wszystkim ruch z Bydgoszczy do miejscowości położonych w gminie, ale też w wsi w obrębie Szubina, jak i samego Szubina.

Fot. Archiwum

Kto wykona dokumentację na wykonanie obwodnicy Białych Błot? Wciąż nie wiadomo, a we wtorkowe (28 grudnia) przedpołudnie ogłoszono unieważnienie przetargu. Na początku 2022 roku za to mogą pojawić się pierwsze koncepcje dotyczące udrożnienia ruchu na drodze wojewódzkiej 223.

To było drugie podejście gminnych urzędników do przeprowadzenia przetargu na wykonanie STEŚ (Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego) dla budowy obwodnicy Białych Błot. Przypomnijmy, że pierwszy przetarg trzeba było unieważnić, bowiem oferty w nim nie złożyła żadna firma.

Nadzieja pojawiła się podczas drugiego przetargu. W nim ofertę złożyła firma BAK Sp. z o.o. z Bydgoszczy, jednak koszt propozycji firmy z grodu nad Brdą znacznie przewyższył zabezpieczoną na ten cel kwotę. Przypomnijmy, że na lata 2022 – 2023 zabezpieczona kwota to 600 tysięcy złotych (po 150 tys. zł zabezpieczyły gmina Białe Błota, miasto Bydgoszcz, powiat bydgoski oraz samorząd województwa), podczas gdy oferta złożona przez bydgoską firmę opiewała na ponad 858,5 tys. zł. Urzędnicy skierowali pisma do wspomnianych już podmiotów, tj. miasta, powiatu i samorządu województwa, czy są w stanie zabezpieczyć większą kwotę. Na taki krok gotowość wyraziło jedynie miasto Bydgoszcz. – Inni partnerzy poinformowali, że nie mogą obecnie zabezpieczyć większych niż zakładano kwot dofinansowania – czytamy w komunikacie białobłockiego urzędu.


WSZYSTKIE INFORMACJE O BUDOWIE OBWODNICY BIAŁYCH BŁOT


We wtorek (28 grudnia) ogłoszono jednak, że drugi przetarg został unieważniony, jednak trwać będą prace nad udrożnieniem uznawanej za najbardziej obciążony w regionie odcinek drogi wojewódzkiej 223, który przebiega przez ul. Szubińską. Przez Białe Błota przejeżdża blisko 30 tysięcy pojazdów w ciągu doby. To przede wszystkim ruch z Bydgoszczy do miejscowości położonych w gminie, ale też dojazd do trasy S5.

Urzędnicy z Białych Błot informują, że sygnatariusze porozumienia w sprawie budowy obwodnicy zapowiadają już prace nad wyborem innych koncepcji, które miałyby znacząco odciążyć gminę od ruchu tranzytowego. – Wiążące decyzje w tej kwestii mamy poznać na początku przyszłego roku – przekazali.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments