Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 7 • L 5
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoObywatelska inwentaryzacja zieleni miejskiej – nowy pomysł Zielonych. „Apelujemy do miasta o zainteresowanie się kwestią zieleni”
25.07.2020 | 12:58

Obywatelska inwentaryzacja zieleni miejskiej – nowy pomysł Zielonych. „Apelujemy do miasta o zainteresowanie się kwestią zieleni”

Na zdjęciu: Z apelem o zainteresowanie się kwestią zieleni w całym mieście zwrócili się podczas konferencji prasowej członkowie Zielonych: Aleksandra Malich i Piotr Malich.

Fot. Szymon Makowski

O rozpoczęciu obywatelskiej inwentaryzacji zieleni miejskiej mówili podczas sobotniej (25 lipca) konferencji prasowej przedstawiciele Zielonych. – Apelujemy do miasta o zainteresowanie się kwestią zieleni w całym mieście – mówi Piotr Malich.

Podczas briefingu medialnego, przewodnicząca bydgoskich struktur Zielonych Aleksandra Malich nie ukrywała zadowolenia z faktu, że część ubiegłorocznych postulatów dotyczących zieleni na Starym Rynku spełniono. – Urzędnicy miejscy skupili się na kwestii estetycznej i należy przyznać, że udało nam się poprawić wygląd naszej szarej płyty – mówi. Przyznaje jednak, że Zieloni akcentowali przede wszystkim kwestię funkcjonalności zieleni zarówno dla środowiska, jak i mieszkańców oraz turystów.


ZOBACZ: Zdjęcia Zieleni na płycie Starego Rynku


O nowym planie Zielonych mówi z kolei sekretarz koła Piotr Malich. Zapowiada on rozpoczęcie obywatelskiej inwentaryzacji zieleni miejskiej i stworzenie bydgoskiej mapy „białych plam”.

Właśnie z tego miejsca – z bydgoskiego Starego Rynku – apelujemy do miasta o zainteresowanie się kwestią zieleni w całym mieście. Tutaj udało nam się wspólnie zrobić naprawdę wiele. Czas zrobić kolejny krok do przodu i zająć się dostępnością do parków i skwerów na konkretnych osiedlach.

– mówi sekretarz Zielonych. Malich dodaje, że członkowie koła przez najbliższe tygodnie będą od mieszkańców wszystkich osiedli zbierać informacje o brakach w zieleni w konkretnych miejscach. – Jesteśmy świadomi, że w Bydgoszczy jest wiele miejsc, w których występuje zieleń niezagospodarowana w odpowiedni sposób dla bydgoszczan i bydgoszczanek, ponieważ brakuje tam choćby elementów małej architektury. Jest również wiele miejsc, w których zieleni nie ma wcale – dodaje.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści