Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oczyszczalnia ścieków w Koronowie do przebudowy. To będzie największa inwestycja w historii gminy

Dodano: 19.12.2022 | 10:44

Na zdjęciu: Oczyszczalnia ścieków w Koronowie ma zostać przebudowana.

Fot. IN/archiiwum

Podczas sesji Rady Miejskiej w Koronowie, która odbędzie się 21 grudnia radni podejmą uchwałę w sprawie przyszłorocznego budżetu. W projekcie wśród ważniejszych zadań jest przebudowa oczyszczalni ścieków w Koronowie. Mowa tu jednak nie o pracach budowlanych, a na razie o samym projekcie, którego koszt ma wynieść 1 mln 200 tys. zł

Oczyszczalnia ścieków mieści się przy ogródkach działkowych „Jarzębinka”, tuż przy popularnej ścieżce rowerowej łączącej Koronowo z Bydgoszczą. Została ona zaprojektowana i wybudowana w połowie lat 90. ubiegłego wieku.

Potrzeba przebudowy i rozbudowy oczyszczalni wynika ze znacznego stopnia wyeksploatowania urządzeń technicznych. Mówiąc wprost: obecna technologia jest już przestarzała i co za tym idzie mało wydajna. Eksploatowane w taki sposób urządzenia wymagają częstych remontów i napraw, co powoduje wzrost kosztów.

Największa inwestycja w historii gminy Koronowo

W projekcie budżetu na przyszły rok – na sam projekt – planuje się przeznaczyć 1 mln 200 tys. zł.  – Taki koszt wynika z postępowania przetargowego – mówi burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski.

– Była to najtańsza oferta. Szacujemy, że koszt przebudowy oczyszczalni ścieków może wynieść około 60-70 mln zł. Będzie to największa inwestycja w historii gminy. Oczywiście będziemy starali się o środki zewnętrzne. Liczymy na uruchomienie środków z KPO – dodaje samorządowiec.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ada
Ada
1 rok temu

Może nie będzie tak śmierdzieć przy ścieżce rowerowej 🙂