Bydgoszcz
24C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 25 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczOd 18 do 18 południka
17.11.2015 | 15:08

Od 18 do 18 południka

Bieg rekreacyjny to zapowiedź tego, co ma pojawić się w Myślęcinku.

Na zdjęciu: Organizatorzy pragną rozpowszechnić wiedzę o miejscu przebiegu 18 południka w Bydgoszczy.

Fot. wolny dostęp

18 południk przechodzi dokładnie przez Bydgoszcz. Rozpowszechnić tę wiedzę, a zarazem uczcić miejsca przebiegu tej współrzędnej geograficznej, pragną pasjonaci z grupy „Bractwo 18 południka”.

Wspólnie z władzami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku wyznaczyli oni dwa miejsca, w których przebiega 18 południk. Znajdują się one na ul. Rekreacyjnej. Niedługo mają zostać wyeksponowane i stać się punktami orientacyjnymi w parku, a zarazem jednymi z jego stałych atrakcji.

Jednak już teraz pasjonaci organizują bieg na trasie pomiędzy 18 południkami. Pomaga im w tym ekipa „Terenowej Masakry” oraz IV LO im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Akcja „Od 18 do 18 południka” rozpocznie się 21 listopada o godz. 11 na ul. Rekreacyjnej w miejscu oddalonym ok. 2 km od pętli tramwajowej. Udział w niej może wziąć każda chętna osoba. Zapisy prowadzone będą w Biurze Zawodów znajdującym się nieopodal trasy biegu, w dniu imprezy od godz. 10:00 do 15 min. przed startem danej kategorii.

Uczestnictwo w tym wydarzeniu jest bezpłatne, a najlepsi i najmłodsi otrzymają nagrody i upominki. Ponadto każda osoba biorąca udział, będzie mogła po biegu ogrzać się przy kubku gorącej herbaty.


Powiązane treści